Trwa ładowanie...
ycipk-18aowy
ycipk-18aowy

Księga miłości - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Księga miłości – opowieść o małżeństwie nauczycieli akademickich, w których życiu pojawia się 15-letni Chet Becker...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-18aowy
Księga miłości WP Film
Podziel się

Księga miłości – opis

Księga miłości to amerykański dramat Alana Browna z 2004 roku. W głównych rolach występują Frances O'Connor, angielska aktorka, która zagrała w australijskim dramacie Kiss or Kill i została nagrodzona w Montrealu oraz Simon Baker, który pojawił się także w komedii Diabeł ubiera się u Prady oraz w horrorze The Ring 2. U ich boku wystapił Gregory Smith, znany z serialu Everwood i nagrodzony Young Artist Award.

Bohaterami filmu Księga miłości są Elaine Walker oraz jej mąż David, nauczyciel historii. Od lat funkcjonują w tym samym, nudnym świecie nauczycieli akademickich. Pewnego dnia zaprzyjaźniają się z 15-latkiem Chetem Beckerem, którego przypadkowo poznali w lodziarni. Młodzieniec zachwyca się nowymi znajomymi. Regularnie spotykają się na kolacjach i wspólnych wyjściach do kina. Chłopak coraz bardziej zaczyna interesować się Elaine, która jest dla niego dojrzałą, inteligentną i bardzo atrakcyjną kobietą. Znudzonej monotonnym życiem kobiecie schlebia zachowanie chłopca. Pewnej nocy zapomina się i pozwala na zbliżenie z Chetem. Romans wywołuje w niej jednak poczucie winy i postanawia przyznać się mężowi. Ten jednak też ma wielbicielkę – Heather – jedną ze swoich uczennic.

ycipk-18aowy

Księga miłości – ciekawostki

Realizacją filmu Księga miłości zajął się Alan Brown – początkujący reżyser. Jego wcześniejszymi osiągnięciami są filmy Boys Life 4: Four Play i O Beautiful, które adresowane są przede wszystkim do środowiska gejowskiego.

Film Księga miłości zyskał zainteresowanie krytyków po zakwalifikowaniu się do konkursu głównego festiwalu Sundance.

Księga miłości – nominacje

W 2004 roku podczas Sundance film Księga Miłości został nominowany do Głównej nagrody jury za udział w konkursie na najlepszy dramat (Alan Brown).

ycipk-18aowy
Tytuł oryginalny

Book of Love

Gatunek

dramat, komedia, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2004

Data światowej premiery

18.01.2004

Czas trwania

83 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada
ycipk-18aowy

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-18aowy
ycipk-18aowy