Trwa ładowanie...
d4kr9ii

Księga miłości

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
Księga miłości – opowieść o małżeństwie nauczycieli akademickich, w których życiu pojawia się 15-letni Chet Becker...
d4kr9ii
WP Film
Źródło: WP Film

Księga miłości – opis

Księga miłości to amerykański dramat Alana Browna z 2004 roku. W głównych rolach występują Frances O'Connor, angielska aktorka, która zagrała w australijskim dramacie Kiss or Kill i została nagrodzona w Montrealu oraz Simon Baker, który pojawił się także w komedii Diabeł ubiera się u Prady oraz w horrorze The Ring 2. U ich boku wystapił Gregory Smith, znany z serialu Everwood i nagrodzony Young Artist Award.

Bohaterami filmu Księga miłości są Elaine Walker oraz jej mąż David, nauczyciel historii. Od lat funkcjonują w tym samym, nudnym świecie nauczycieli akademickich. Pewnego dnia zaprzyjaźniają się z 15-latkiem Chetem Beckerem, którego przypadkowo poznali w lodziarni. Młodzieniec zachwyca się nowymi znajomymi. Regularnie spotykają się na kolacjach i wspólnych wyjściach do kina. Chłopak coraz bardziej zaczyna interesować się Elaine, która jest dla niego dojrzałą, inteligentną i bardzo atrakcyjną kobietą. Znudzonej monotonnym życiem kobiecie schlebia zachowanie chłopca. Pewnej nocy zapomina się i pozwala na zbliżenie z Chetem. Romans wywołuje w niej jednak poczucie winy i postanawia przyznać się mężowi. Ten jednak też ma wielbicielkę – Heather – jedną ze swoich uczennic.

Księga miłości – ciekawostki

Realizacją filmu Księga miłości zajął się Alan Brown – początkujący reżyser. Jego wcześniejszymi osiągnięciami są filmy Boys Life 4: Four Play i O Beautiful, które adresowane są przede wszystkim do środowiska gejowskiego.

Film Księga miłości zyskał zainteresowanie krytyków po zakwalifikowaniu się do konkursu głównego festiwalu Sundance.

Księga miłości – nominacje

W 2004 roku podczas Sundance film Księga Miłości został nominowany do Głównej nagrody jury za udział w konkursie na najlepszy dramat (Alan Brown).

Księga miłości
Tytuł oryginalny

Book of Love

Gatunek

dramat, komedia, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2004

Data światowej premiery

18.01.2004

Czas trwania

83 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kr9ii
d4kr9ii
d4kr9ii