Trwa ładowanie...
22-09-2016 10:58

Kultura Na Widoku: Legalnie, tanio i za free

Kultura Na Widoku to ogólnopolska akcja promująca korzystanie z legalnych zasobów kultury. 2 września w całej Polsce pojawiły się wirtualne biblioteki uliczne, citylighty na przystankach komunikacji miejskiej w dużych miastach oraz tysiące plakatów w szkołach, bibliotekach i urzędach w mniejszych miejscowościach. Można z nich legalnie pobrać niemal 1100 utworów (filmy, muzyka, książki i gry). W tym roku proponujemy także wirtualne spacery po muzeach świata.

Kultura Na Widoku: Legalnie, tanio i za freeŹródło: Materiały prasowe
d3qnzz0
d3qnzz0

Od poniedziałku w dużych miastach całej Polski na przystankach pojawi się kolejnych kilkaset plakatów, kultura jeszcze nigdy nie była tak blisko i tak tanio. Od października plakaty pojawią się również na uczelniach.

Co można ściągnąć?

Z muzycznych nowości pojawi się płyta „1976: A Space OdysseyZbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch, „Annoyance and Disappointment” Dawida Podsiadły i ścieżka dźwiękowa z ostatniego sezonu „Gry o tron”. Wielbiciele dobrego kina będą mogli obejrzeć m.in. „Pokój” Lenny'ego Abrahamsona i „Małego Księcia” Marka Osborne'a. Na wirtualnej półce Kultury Na Widoku nie zabraknie bestsellerowej powieści „Dziewczyna z pociągu” autorstwa Pauli Hawkins. Amatorzy gier komputerowych będą mogli pobrać z legalnego źródła m.in. „This War of Mine”. W roku Krzysztofa Kieślowskiego przygotowaliśmy specjalną kolekcję, znajdzie się w niej 16 filmów, m.in. Przypadek, Amator i trylogia Trzy kolory, oraz albumy z muzyką filmową. Można również zwiedzić Galerię Uffizi czy Ermitaż. Wiele utworów z tegorocznej edycji Kultury Na Widoku to adaptacje, wśród nich między innymi ekranizacje Imienia róży, Łowców Głów, Mikołajka i Burzy. W sumie udostępniamy 275 filmów i spektakli teatralnych, 257 albumów muzycznych, 386 książek, 43 gry komputerowe oraz 97 wirtualnych spacerów po muzeach i galeriach.
Bardzo podoba mi się to, że kultura z legalnych źródeł wyszła odbiorcy na spotkanie. Stanęła na trotuarze i czeka na niego. To jest fantastyczna idea! – mówi Danuta Stenka.

Jak to działa?

Każdy, kto podejdzie do instalacji, plakatu czy citylightu na przystanku, zobaczy okładki filmów, płyt, książek oraz gier. Wpisując link do przeglądarki w urządzeniu mobilnym lub skanując kod QR może bezpłatnie albo w promocyjnej cenie pobrać interesujący go utwór.– mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura.

d3qnzz0

Sercem projektu jest strona internetowa. Wszystkie utwory są również dostępne na: www.kulturanawidoku.pl

Tegoroczna edycja Kultury Na Widoku potrwa do 8 października.

Gdzie kultura jest na widoku?

• Citylighty na 600 przystankach aglomeracji miejskich (Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Wrocław, Trójmiasto, Górnośląski Okręg Przemysłowy)
• Instalacje w przestrzeni publicznej w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
• Citylighty na wyższych uczelniach (od października)
• 20.000 plakatów w urzędach, szkołach i bibliotekach w niewielkich miejscowościach

To oferta różnorodna i bezpłatna lub tania – cena znakomitej większości utworów nie przekracza 10 zł.
Kultura w sieci nie musi być droga.

d3qnzz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qnzz0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj