Trwa ładowanie...
02-11-2006 13:48

Kwiaty pod tablicą Zbigniewa Cybulskiego

Kwiaty pod tablicą Zbigniewa Cybulskiego
d1h6b9u
d1h6b9u

W przeddzień Wszystkich Świętych przedstawiciele władz Wrocławia złożyli kwiaty i zapalili znicze na tablicy pamiątkowej ku czci Zbigniewa Cybulskiego.

Tablicę wmurowano kilka lat temu na trzecim peronie na dworcu głównym PKP, w miejscu tragicznej śmierci tego jednego z najlepszych polskich aktorów. Zbigniew Cybulski zginął w styczniu 1967 roku podczas wskakiwania do ruszającego pociągu. Miał wówczas 40 lat.

Zbigniew Cybulski zagrał w niemal 40 filmach, najbardziej znane, to: "Popiół i diament", "Rękopis znaleziony w Saragossie" i "Giuseppe w Warszawie". Przypominamy filmowe kreacje Zbigniewa Cybulskiego Przypomnijmy, iż już 13 listopada poznamy nazwisko tegorocznego laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Przez kolejne dziesięciolecia najwybitniejsi polscy aktorzy młodego pokolenia (Daniel Olbrychski, Maja Komorowska, Krystyna Janda) otrzymywali nagrodę jego imienia.

Po dziesięciu latach przerwy, reaktywująca nagrodę Fundacja "Kino" (wydawca miesięcznika "Kino") przyzna już po raz drugi to prestiżowe wyróżnienie.

d1h6b9u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h6b9u