Trwa ładowanie...
d31h7s6

Lech Mackiewicz

Najnowsze informacje
4.3
(58 głosów)
Oceń:
d31h7s6

Aktor i reżyser, absolwent krakowskiej PWST i University of Technology w Sydney. Współzałożyciel Teatru "Auto Da Fe" działającego równolegle w Sydney i Skierniewicach, pomysłodawca i współorganizator festiwalu filmowego "Felliniada".

Występował, m.in. w Teatrze im. Jaracza w Łodzi i Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Grał m.in. w filmach Wierne blizny, 4 w 1, Tea for three, Old flames oraz licznych przedstawieniach, wśród których były "Ja i Beatrix", "Ostatnia taśma Krappa", "The Island".

Zajmuje się również reżyserią filmową (Rozwód, Adaptation, ToTuToTam) oraz teatralną. Wystawił "Emigrantów" w Auto Da Fe Theatre Co., "Króla Leara" z The Globe Theatre Tokyo, w PACT Theatre Sydney "Madness" - sztukę poświęconą Witkacemu, a także w ACM Theatre - Mito spektakl "So called K.". Dorobek twórczy Lecha Mackiewicza oglądać mogli uczestnicy międzynarodowych festiwali: Seul Theatre Festival, Toga Art Festival w Japonii, Adelaida Festival, Sydney Art Festival.

Widzom szczególnie znany z takich ról jak: Kardynał Wyszyński w filmach Giacomo Battiato "Karol - człowiek, który został papieżem" i "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem" oraz Andrzej w filmie Dariusza Gajewskiego "Warszawa". We wrześniu 2007 roku uznany za najlepszego aktora 8. Melbourne Undegrand Film Festiwal za rolę Bore w filmie „Left Ear”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31h7s6
d31h7s6
d31h7s6