Trwa ładowanie...
d2l3xlu

Leonard Cohen - Okiem krytyki

Najnowsze informacje
2.5
(1 głos)
Oceń:
Share
d2l3xlu

Do roku 1987 Leonard Cohen zdołał stworzyć ogromny dorobek, którym ustanowił trwały standard gatunku piosenki autorskiej i który wzbogacił ten gatunek o mnóstwo klasycznych już dzisiaj tytułów. Gdyby – jak wielu współczesnych – porzucił wówczas muzykę, dziś i tak nadal byłby uważany za geniusza. Ale 6 albumów studyjnych wydanych od tamtej pory do roku 2006 zawiera kilka spośród najlepszych dzieł w całej karierze Cohena, a w takich utworach, jak „First We Take Manhattan”, „Dance Me To The End Of Love”, „The Future”, „I’m Your Man”, „Ain’t No Cure For Love”, „Tower Of Song” i wielu innych, wzbogacił swoją muzykę filozofią, mądrością i oświeceniem, które nie tylko zachwyciło jego dotychczasowych fanów, ale pozyskało nowe ich pokolenie i to w stopniu, o jakim inni mogą tylko marzyć.

Ten film, to zbiór unikalnych materiałów koncertowych, nagrań studyjnych, wywiadów, niepublikowanych fotografii, ujęć plenerowych i wielu innych elementów, komentowany przez najbliższych współpracowników Cohena oraz znawców jego życia i muzyki.

Pojawią się: jego oficjalny biograf Ira Nadel: producenci płyt Cohena, John Lissauer, David Gold i John Simon, dziennikarze Robert Christgau („Village Voice”), Anthony De Curtis („Rolling Stone”) i Nigel Williamson („Uncut”), autorzy Johny Rogan, Jim Devlin i wielu innych.

Leonard Cohen - Okiem krytyki
Tytuł oryginalny

Leonard Cohen - Okiem krytyki

Gatunek

biograficzny, muzyczny

Rok produkcji

2006

Podziel się opinią

Share
d2l3xlu

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l3xlu
d2l3xlu
d2l3xlu