Trwa ładowanie...
d2z02oc
Aktualności

Leonardo DiCaprio nie chciał Oscara

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leonardo DiCaprio nie chciał Oscara
d2z02oc

Kiedy Leonardo DiCaprio po raz pierwszy otrzymał nominację do Oscara, wcale nie chciał wygrać w swojej kategorii.

W roku 1993 DiCaprio został doceniony przez Akademię Filmową, która przyznała mu nominację dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w dramacie "Co gryzie Gilberta Grape'a". Gwiazdor do dziś pamięta emocje, jakie mu wtedy towarzyszyły.

- To wszystko potoczyło się tak szybko - wspomina DiCaprio. - Ni stąd, ni zowąd dowiedziałem się, że jestem nominowany. To był dla mnie szok. Moją pierwszą reakcją było przerażenie. Nie chciałem wygrać, bo wtedy musiałbym wyjść na scenę i wystąpić na żywo przed milionami ludzi. Pamiętam, że pomyślałem: "O Boże, takie wystąpienie nie przypomina gry w filmie, nie ma się kilku podejść, każde twoje słowo i każdy twój ruch są uważnie obserwowane przez ludzi na całym świecie". To była moja pierwsza reakcja. Uwierzcie mi, to naprawdę bardzo stresujące doświadczenie.

Przypomnijmy, że obecnie DiCaprio jest ponownie nominowany do Oscara, tym razem za rolę w "Wilku z Wall Street" Martina Scorsese. Gala wręczenia nagród odbędzie się 2 marca w Dolby Theatre w Hollywod.

d2z02oc

Podziel się opinią

Share
d2z02oc
d2z02oc