Trwa ładowanie...
d392ge8

Licencja na zaliczanie

Najnowsze informacje
2.9
(206 głosów)
Oceń:
2
d392ge8

"Licencja na zaliczanie" to nowy film Pawła Czarzastego, niezależnego trójmiejskiego filmowca i studenta architektury. Film jest kontynuacją "Krótkiego filmu o zaliczaniu", dość znanego w środowisku akademickim. Jest to jednak zupełnie odrębny film w związku z czym znajomość poprzedniego nie jest niezbędna.

"Licencja na zaliczanie" to komedia z elementami sensacji. Opowiada o perypetiach studenta architektury Tomka Bartelika, który nie może odnaleźć się na dyplomowym roku studiów. Wszyscy naokoło wydają się mieć ustalony życiowy plan oprócz niego. Praca, małżeństwo, pieniądze, a on ..... nic. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują z pojawieniem nowej pary studentów na uczelni, no i oczywiście pięknej Magdy.

"Licencja na zaliczanie" to oprócz aktorów amatorów (czyli studentów i prawdziwych wykładowców) również aktorzy zawodowi. I tak w filmie wystąpili: Ewa Kasprzyk, Ania Przybylska, Mirosław Baka, Krzysztof Gordon, Krzysztof Skiba, Stanisław Michalski, Jarosław Tyrański, Krzysztof Stasierowski... Zgodzili się wziąć udział w tym przedsięwzięciu bez jakiejkolwiek gaży.

"Licencja na zaliczanie" to dowód na to, że grupa zapaleńców może nakręcić film. Reżyser, Paweł Czarzasty, zgromadził wokół siebie zespół studentów, lubiących kino, trochę też szkołę oraz skłonnych do ciężkiej pracy... bo plan filmowy to nie wczasy. Zdjęcia trwały około 7 miesięcy. Bardzo długo, nawet na długi metraż a to ze względu na spora ilość skomplikowanych scen, rzadko potykanych w kinie amatorsko-niezależnym - pościg samochodowy ulicami Trójmiasta, pojedynki, efekty specjalne i sceny Science Fiction.

Premiera filmu odbyła się 15 marca w kinie Neptun w Gdańsku, gdzie obraz został bardzo dobrze przyjęty przez wypełniona po brzegi widownie.

Najlepsze fotosy z planu, autorstwa Piotra Wittmana można zobaczyć na hallu, na 2 piętrze Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.

Licencja na zaliczanie
Tytuł oryginalny

Licencja na zaliczanie

Gatunek

komedia, psychologiczny

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2001

Data światowej premiery

15.03.2001

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d392ge8
d392ge8
d392ge8