Trwa ładowanie...
23-05-2006 14:00

LPR z apelem do dyrektorów szkół

LPR z apelem do dyrektorów szkół
d1pjb0k
d1pjb0k

Wrocławska Liga Polskich Rodzin zaapelowała w poniedziałek do dyrektorów szkół gimnazjalnych i średnich o nieorganizowanie w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka wyjść uczniów na film "Kod da Vinci".

Apel prezesa wrocławskiej ligi Rafała Orszaka trafił też do Kurii Metropolitalnej, Kuratorium Oświaty i wydziałów oświaty w Urzędzie Miejskim.

- Jest to film, który cały chrześcijański świat określił mianem obrazoburczego i antykatolickiego - podkreślono w apelu przesłanym w poniedziałek również PAP.
_ - Ze względu na nieukształtowaną jeszcze psychikę, poglądy i postawy dzieci odradzam narażanie ich na przyswajanie tej wypaczonej i absolutnie fałszywej wizji naszej religii_ - napisał polityk Ligi.

Według niego, "polskie dzieci i rodzice wychowani w nauce Kościoła Katolickiego nie mogą się zgodzić na akceptację tego typu filmów, a dzieci nie mogą być poddawane groźnej dla naszej religijnej tożsamości propagandzie."

Film "Kod da Vinci" od ubiegłego tygodnia można oglądać w polskich kinach. Obraz uznawany jest przez Kościół za propagandowy i antykościelny.

d1pjb0k

Historia filmu rozpoczyna się od morderstwa popełnionego w Luwrze. O pomoc w rozwikłaniu zagadki tej śmierci zostaje poproszony wykładowca z Uniwersytetu Harvarda, znawca symboli Robert Langdon. Zaczyna podejrzewać, że kustosz był członkiem tajnego stowarzyszenia strzegącego od XI wieku Świętego Graala.

Starając się rozwikłać zagadkę Graala, Langdon szuka wskazówek w dziełach Leonarda da Vinci, przede wszystkim w jego "Ostatniej wieczerzy". Dochodzi do wniosku, że wnuczka kustosza jest potomkiem rodu zapoczątkowanego przez Jezusa, który miał mieć dzieci z Marią Magdaleną.

d1pjb0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjb0k

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj