Trwa ładowanie...
23-05-2006 14:00

LPR z apelem do dyrektorów szkół

LPR z apelem do dyrektorów szkół
d3k2z05
d3k2z05

Wrocławska Liga Polskich Rodzin zaapelowała w poniedziałek do dyrektorów szkół gimnazjalnych i średnich o nieorganizowanie w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka wyjść uczniów na film "Kod da Vinci".

Apel prezesa wrocławskiej ligi Rafała Orszaka trafił też do Kurii Metropolitalnej, Kuratorium Oświaty i wydziałów oświaty w Urzędzie Miejskim.

- Jest to film, który cały chrześcijański świat określił mianem obrazoburczego i antykatolickiego - podkreślono w apelu przesłanym w poniedziałek również PAP.
_ - Ze względu na nieukształtowaną jeszcze psychikę, poglądy i postawy dzieci odradzam narażanie ich na przyswajanie tej wypaczonej i absolutnie fałszywej wizji naszej religii_ - napisał polityk Ligi.

Według niego, "polskie dzieci i rodzice wychowani w nauce Kościoła Katolickiego nie mogą się zgodzić na akceptację tego typu filmów, a dzieci nie mogą być poddawane groźnej dla naszej religijnej tożsamości propagandzie."

Film "Kod da Vinci" od ubiegłego tygodnia można oglądać w polskich kinach. Obraz uznawany jest przez Kościół za propagandowy i antykościelny.

d3k2z05

Historia filmu rozpoczyna się od morderstwa popełnionego w Luwrze. O pomoc w rozwikłaniu zagadki tej śmierci zostaje poproszony wykładowca z Uniwersytetu Harvarda, znawca symboli Robert Langdon. Zaczyna podejrzewać, że kustosz był członkiem tajnego stowarzyszenia strzegącego od XI wieku Świętego Graala.

Starając się rozwikłać zagadkę Graala, Langdon szuka wskazówek w dziełach Leonarda da Vinci, przede wszystkim w jego "Ostatniej wieczerzy". Dochodzi do wniosku, że wnuczka kustosza jest potomkiem rodu zapoczątkowanego przez Jezusa, który miał mieć dzieci z Marią Magdaleną.

d3k2z05
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k2z05