Trwa ładowanie...
d1a92i3
Aktualności

"Lwica" na OFFie

Share
"Lwica" na OFFie
d1a92i3

17 kwietnia w Krakowie rusza II edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF Plus Camera. W trakcie festiwalu zaprezentowanych zostanie prawie 100 filmów, a wśród nich pokazywana na ostatnim festiwalu w Cannes "Lwica".

"Lwica" to argentyński dramat w reżyserii Pablo Trapero. W rolach głównych wystąpili Martina Gusman, Elli Medeiros, Rodrigo Santoro i Laura García. W ubiegłym roku walczył o canneńską Złotą Palmę. To historia kobiety, która pewnego dnia budzi się obok trupów dwóch swoich kochanków. Dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo. Ponieważ jest w ciąży, trafia do więzienia dla matek i ciężarnych kobiet, gdzie na świat przychodzi jej dziecko.

Na tegorocznym Festiwalu Kina Niezależnego OFF Plus Camera będzie również można zobaczyć nagrodzony w ubiegłym roku w Cannes oraz na Berlinale wyróżnieniem FIPRESCI meksykański dramat "Nad jeziorem Tahoe" Fernando Eimbcke. To opowieść o losach 16-latka, który ucieka z domu w poszukiwaniu szczęścia. W czasie ucieczki rozbija samochód. Próbując naprawić auto, spotyka starego mechanika, którego jedynym towarzyszem jest bokser. Będzie to pierwszy towarzysz nastolatka w tej dziwnej podróży.

Szczegółowe informacje dotyczące projekcji, spotkań, konkursu i samego festiwalu można znaleźć na stronie: www.offcamera.com.pl.

d1a92i3

Podziel się opinią

Share
d1a92i3
d1a92i3