Trwa ładowanie...
06-08-2015 17:34

Magdalena Cielecka i Łukasz Simlat z belfrem Maciejem Stuhrem

Magdalena Cielecka i Łukasz Simlat z belfrem Maciejem Stuhrem
d333ax1
d333ax1

Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasz Simlat oraz Józef Pawłowski dołączyli do obsady serialu kryminalnego "Belfer" z Maciejem Stuhrem w roli tytułowej.

Zdjęcia do serialu ruszyły w wakacje.

Magdalena Cielecka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Grała m.in. w filmach "Katyń", "Samotność w sieci" czy w serialu "Czas honoru". Za rolę w "Pokuszeniu" otrzymała Złotego Lwa na festiwalu w Gdyni.

Z kolei Piotr Głowacki to aktualnie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów filmowych i laureat Polskiej Nagrody Filmowej - Orzeł 2015 za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie "Bogowie".

Krzysztof Pieczyński jest aktorem z olbrzymim dorobkiem artystycznym. Zdobył nagrody gdyńskiego festiwalu za pierwszoplanowe role w obrazach "Wielki bieg", "Jezioro Bodeńskie" i "Jutro będzie niebo". Ostatnio widzowie mogli go zobaczyć w takich filmach, jak "Pianista", "Jack Strong" czy "Ziarno prawdy".

d333ax1

Paweł Królikowski, oprócz wielu ról filmowych, stworzył znakomite kreacje w takich serialach jak "PitBull" i "Ranczo".

Łukasza Simlata ("Drogówka", "Wymyk", "W Imię?") pamiętamy zaś ze świetnej roli Stefana Kozłowskiego w serialu "Krew z krwi".

Józef Pawłowski z kolei to jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia, któremu powierzono jedną z głównych ról w filmie "Miasto 44".

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski, laureat Złotych Lwów na ostatnim Festiwalu Filmowym w Gdyni za film "Bogowie".

Oryginalny scenariusz został napisany przez Jakuba Żulczyka (autora takich powieści jak "Zrób mi jakąś krzywdę", "Instytut" czy "Ślepnąc od świateł") oraz Monikę Powalisz, dramatopisarkę i reżyserkę teatralną. Autorem zdjęć jest Marian Prokop znany m.in. z realizacji filmów "Miasto 44" i "Wojna polsko-ruska".

Telewizyjna premiera "Belfra" zaplanowana jest na październik 2016 roku w Canal+.

d333ax1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d333ax1