Trwa ładowanie...
dz59ck3

Magdalena Schejbal

Najnowsze informacje
4.4
(1065 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Wrocław, Polska

Filmografia:

Głośniej od bomb (2000) (Jagoda, dziewczyna Dżefreja)

Superprodukcja (2002) (Marysia)

Szpilki na Giewoncie () (Ewa Drawska)

Blondynka () (Jagna)

Nie kłam kochanie (2007) (Magda, koleżanka Ani)

Milczenie jest złotem (2009) (Irmina)

dz59ck3

Znana polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, jedna z najsłynniejszych twarzy telewizji ostatnich lat. Popularność na dużą skalę przyniosła jej rola podkomisarz Barbary Storosz w bijącym rekordy oglądalności serialu „Kryminalni”.

Urodziła się 7 lutego 1980 roku we Wrocławiu, w rodzinie o aktorskich tradycjach. Zawód ten uprawia zarówno jej mama, Grażyna Krukówna, jak i tata – Jerzy Schejbal, dzięki czemu obie wraz z młodszą siostrą, Katarzyną, dorastały w bliskiej styczności ze światem teatru. Pierwsze występy na ekranie zaliczyła jeszcze w podstawówce, występując w popularnym programie dla dzieci „Truskawkowe studio”.

Podobno była dość zbuntowaną nastolatką i aż trzykrotnie zmieniała liceum. Uczęszczała m.in. do szkoły sportowej, gdzie trenowała strzelanie z karabinku. Nie od początku chciała iść w ślady rodziców. Miała w planach studia socjologiczne, jednak ostatecznie zrezygnowała z uniwersyteckiego kierunku na rzecz szkoły teatralnej. Studiowała w rodzinnym Wrocławiu, a kiedy odbierała dyplom tamtejszej PWST w 2005 roku, była już rozpoznawalną postacią w polskim środowisku filmowym.

* Choć znana jest głównie z małego ekranu, karierę zaczynała od bardzo udanego, filmowego występu w produkcji „Głośniej od bomb” Przemysława Wojcieszka (2001). Drugoplanowa rola Jagody przyniosła jej Nagrodę prezydenta Gdyni na FPFF, za Najlepszy Debiut. Na planie filmu aktorka spotkała się ze swoją mamą, Grażyną Krukówną.*

Rok później pojawiła się w jednej z głównych ról w „Superprodukcji” Juliusza Machulskiego, grając dziennikarkę Marysię – zakochaną przyjaciółkę głównego bohatera, która pomaga mu sprostać niezwykle trudnemu zadaniu napisania scenariusza do tytułowej superprodukcji (2002).

Później pojawiła się gościnnie na planie seriali „Kasia i Tomek” (2003, tylko głos) i „Fala zbrodni” Krzysztofa Langa (2004), zaliczyła debiut teatralny (rola Magdy w scenicznej adaptacji „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną” Doroty Masłowskiej, w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej, na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku 2003) i po raz pierwszy wzięła udział w spektaklu Teatru Telewizji („Obrona” Mirosława Borka 2003).

* Prawdziwa popularność nadeszła wraz z serialem „Kryminalni” i kreowaną w nim rolą młodej i ambitnej podkomisarz Basi Storosz (2004-2008). Produkcja cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród telewidzów – dość stwierdzić, że trzy razy z rzędu nagrodzona została Telekamerą, doczekując się w końcu specjalnej Złotej Telekamery w 2009 roku.*

Wysoka oglądalność przekładała się oczywiście na sympatię względem bohaterów serialu i grających ich aktorów, z duetem Schejbal – Zakościelny na czele. Na fali popularności serialu, w 2006 roku powstał pełnometrażowy film telewizyjny, zatytułowany „Kryminalni. Misja śląska”, w którym, rzecz jasna, nie mogło zabraknąć sympatycznej pani podkomisarz.

Rok 2008 to rola koleżanki głównej bohaterki w głośnej komedii romantycznej „Nie kłam, kochanie” Piotra Wereśniaka i gościnny występ w jednym odcinku sitcomu „Niania”. W tym samym rok aktorka dostała pierwszy stały angaż w warszawskim Teatrze Ateneum.

Wystąpiła w programie „Szymon Majewski Show”, w epizodzie „Miś Kataru”. Towarzyszył jej Tomasz Karolak.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz59ck3
dz59ck3
dz59ck3