Małgorzata Socha - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Popularna aktorka młodego pokolenia, znana przede wszystkim z licznych występów w produkcjach telewizyjnych.

Urodziła się 23 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Dwadzieścia trzy lata później ukończyła tamtejszą Akademię Teatralną, jednak zanim została dyplomowaną aktorką, dała się już całkiem dobrze poznać zarówno kinowej, jak i telewizyjnej publiczności.

Na ekranie zadebiutowała jeszcze jako uczennica warszawskiego liceum im. Stefana Żeromskiego, w tytułowej roli w spektaklu Teatru TV „Anka” w reżyserii Radosława Piwowarskiego (1997). Już w kolejnym roku ten sam reżyser obsadził ją w jednej z ról w popularnej telenoweli „Złotopolscy”. Postać Kate – córki Wonsa, szaleńczo zakochanej w starszym o całe pokolenie komendancie policji – Wieśku, kreowała w latach 1998-1999 i 2002-2003.

W międzyczasie zadebiutowała na dużym ekranie (epizod w „Mojej Andżelice” Stanisława Kuźnika 1999) i zagrała pierwszą większą rolę w głośnej produkcji dla młodzieży „To my” Waldemara Szarka (2000), a także zasłynęła z podwójnej kreacji Majki i jej bliźniaczej siostry – Kajki, uczestniczek konkursu piękności w serialu „Zostać Miss” (2001).

W 2001 roku raz jeszcze wzięła udział w spektaklu Teatru TV, tym razem pojawiając się u Izabelli Cywińskiej w „Dotknięciach”, wg prozy Wiesława Myśliwskiego. Filmografia Sochy obejmuje grubo ponad dwadzieścia tytułów serialowych. Aktorka zasłynęła szczególnie z ról komediowych: jako Izabela „Bjuti” Lisocka w serialu „Bao-bab, czyli zielono mi” (2003), Mariola, pomocnica w gabinecie dentystycznym w „Rodzince” (2003), Zuza w „Czego się boją faceci, czyli seks w wielkim mieście” (2003), Matylda w „Panienkach” i „Zakręconych” Przemysława Angermana, z Weroniką Książkiewicz i Katarzyną Glinka u boku (2004-2005), łączniczka „Jasna” w „Halo, Hans” (2007), czy Viola w „Brzyduli” (2008-2009).

W 2004 roku partnerowała też Piotrowi Adamczykowi na planie krótko emitowanego sitcomu „Dziupla Cezara” i ponownie spotkała się z Piwowarskim, wcielając się w postać ekspedientki w serialu „Stacyjka”.

Ponadto zagrała ważne role w takich serialach, jak „Klinika samotnych serc”, „Tak miało być” (oba z 2005 roku), „Regina” Teresy Kotlarczyk (2007) i „Tylko miłość” (2007-2009).

Zaliczyła wiele gościnnych występów w tak głośnych produkcjach, jak „Lokatorzy”, „Miodowe lata”, „Kasia i Tomek”, „Plebania”, „Na Wspólnej”, „Kryminalni”, „Magda M.”, „Zaginiona”, „Determinator”, „U fryzjera”, czy „Pierwsza miłość”.

Jej filmowy dorobek na tle występów w serialach telewizyjnych, przedstawia się raczej skromnie. W 2002 roku zagrała epizod w głośnej, sensacyjnej produkcji „Bez litości” Wojciecha Wójcika, trzy lata później wzięła udział w komediowym filmie „Lawstorant” Mikołaja Haremskiego oraz dała jeden z bardziej znaczących występów u boku Leona Niemczyka w filmie „Po sezonie” Janusza Majewskiego (2005). Poza tym wystąpiła w dwóch produkcjach z telewizyjnego cyklu „Święta polskie” – jako dziewczyna do towarzystwa w „Długim weekendzie” Roberta Glińskiego (2004) i reporterka telewizyjna w „Miłości w przejściu podziemnym” Janusza Majewskiego (2006).

Zobacz role telewizyjne Małgorzaty Sochy

Data urodzenia

23.04.1980

Miejsce urodzenia

Warszawa

Filmografia

To my

Być jak Kazimierz Deyna (nauczycielka)

Sfora - Bez litości (Kobieta Chamulca)

Długi weekend (prostytutka)

Królowa Śniegu 2 (Alfida - zbuntowana piratka)

Wkręceni 2 (Klementyna)

Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta (Sara)

Smerfy 2 (Smerfetka)

Pogromczynie mitów (Ula)

Panienki (Matylda)

Klinika samotnych serc (Marta)

Dziupla Cezara (Magda Świętokrzyska)

Bao-Bab, czyli zielono mi (Izabela Bjuti Lisocka)

Gdzie jest gwiazdka? (Petrine)

Królowa Śniegu (piratka)

Tak miało być (Anita)

Dziki 2. Pojedynek (Walczakowa)

Sfora (serial) (Kobieta Chamulca)

U fryzjera (Fantazja)

Szycie na gorąco (Jolka Poleś)

Och, Karol 2 (Maria)

Ojciec Mateusz (Sandra Juszczak)

Tylko miłość (Dorota)

Po sezonie

Na Wspólnej (Zuza)

Lawstorant (Jola)

Prosto w serce (Konstancja Grylak)

Śniadanie do łóżka (Marta)

Weekend (Maja)

Smerfy 3D (Smerfetka (wersja polska))

Alvin i wiewiórki (Claire)

Regina (Sara)

Miłość w przejściu podziemnym (Kaśka)

Halo, Hans! (Jasna, łączniczka)