Trwa ładowanie...
d14zwy0

Mamas & Papas

Najnowsze informacje
2.7
(15 głosów)
Oceń:
d14zwy0

Film „Mamas & Papas” to najnowsza produkcja czeskiej reżyser Alice Nellis, znanej polskiej publiczności dzięki takim tytułom jak „Sekrety” (produkcja Jan Sverak) czy „Małe sekrety”.

Tym razem Nellis zgłębia tajniki rodzicielstwa – zarówno tego długo wyczekiwanego, jak i niekoniecznie będącego darem losu. Seks to frajda, kiedy jednak mąż staje się bykiem rozpłodowym, a w sypialni, zamiast romantycznych świec lądują statystyki i probówki, radość znika, a myśl o potomku potrafi zrodzić prawdziwy bunt.

Robienie dzieci to nie dość, że genetyczna loteria, to na ogół szybciej udaje się tym, którzy wcale się nie starają. Ciąża, aborcja, adopcja i sztuczne zapłodnienie – jak to w życiu, każda decyzja niesie ze sobą radości i smutki. Dla jednych los jest okrutny (czy istnieje gorszy koszmar niż śmierć upragnionego dziecka?), inni zaś wcale nie zamierzają korzystać z jego hojności.

Alice Nellis przygląda się zachowaniom różnych osób w diametralnie odmiennych sytuacjach i tworzy słodko-gorzką opowieść o bliskich nam wszystkim pragnieniach i słabostkach.

Mamas & Papas
Tytuł oryginalny

Mamas & Papas

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Czechy

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

20.05.2011

Czas trwania

110 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14zwy0
d14zwy0
d14zwy0