Trwa ładowanie...
d1dyk2u
Magazyn WP Film

Mariusz Kałamaga: Chłopiec w sweterku robi jaja!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Kałamaga
Mariusz Kałamaga (AKPA)
d1dyk2u

Mariusz Kałamaga jako komik objawił się w 2002 roku. Wtedy zainicjował działalność kabaretu Łowcy.B. Obecnie wraz z Katarzyną Cichopek prowadzi program "Tylko nas dwoje". Jeden z najbardziej "ześwirowaconych" ludzi w naszym kraju, przygotowuje się do zrobienia "Majowych Jaj". Już 16 maja kabareciarz będzie biegał po murawie, a potem walczył... na żarty.

Kiedy dostał Pan artystycznego "Świra"?

d1dyk2u

Wszystko rozpoczęło się w listopadzie 1981, kiedy przyszedłem na świat. Z publicznością poznałem się w 2002 roku. A w 2009 roku otrzymałem nagrodę "Świra" w kategorii "Artysta".

Jaki jest Pański stopień "ześwirowania"?

Wysoki, ale zaliczam się do... pozytywnych świrów. Myślę, że ten pozytywny humor towarzyszył mi od przedszkola aż do dziś. Jednak na co dzień jestem normalnym facetem. Mam mieszkanie, odprowadzam podatki i wychowuję córkę.

Wychowuje Pan dziecko sam?

Z mamą mojej córci.

Jak się Pan czuje w roli prowadzącego program "Tylko nas dwoje"?

Różnie. Sam program jest niesamowitą przygodą. Współpracuję z fantastycznymi ludźmi i dobrze się bawię.

Podobno dokształcał się Pan do roli prowadzącego?

Nie, to totalna bzdura, ale po tej plotce dotarło do mnie, jak wiele takich bzdur się produkuje. Autorów podobnych tekstów mam już nazwanych. Jest Hans Christian Andersen i Bracia Grimm. Niesamowici bajkopisarze.

A jak się Panu pracuje z Katarzyną Cichopek, którą nazwał Pan "ciepłą kluchą"?

Bardzo dobrze. Nazwałem ją "ciepłą kluchą" mając na myśli miłą, ciepłą kobietkę, która żyje domowo. Ma dziecko i męża, którego kocha i nie jest szaloną rockmanką. Określenie "ciepła kluseczka" jest jak najbardziej pozytywne.

Kasia nie obraziła się?

W ogóle się tym nie przejęła. Cieszę się, że jestem inną osobą niż Ci, którzy wzięli to zdanie za negatywne.

d1dyk2u

Zobacz także:

**[

Może teraz polski show-biznes zainspiruje Pana do stworzenia gagów?

Humor, jaki uprawiamy z Łowcami B. nie stara się dotykać takich bezpośrednich tematów. Bawimy się absurdem i ironią. Chociaż, jeśli się zastanowię, to polski show-biznes to jeden wielki absurd...

Już 16 maja zagra Pan w grupie kabareciarzy w meczu przeciw legendarnej drużynie Reprezentacji Artystów Polskich. A potem, wieczorem, w warszawskim Parku Sowińskiego zmierzy się Pan na żarty w innymi satyrykami. Czym zaskoczy Mariusz Kałamaga swoich konkurentów?

Podczas charytatywnej akcji "Majowe Jaja" zaskoczę kolegów piłkarzy techniką gry w piłkę nożną. To musi ich powalić. Natomiast wieczorną walkę na żarty zamierzam wygrać przez nokaut.

Wracając do meczu. W drużynie RAP-u zagra m.in. Radek Majdan. Ma Pan już plan jak go pokonać?

W zanadrzu mam przewrotki, koziołki. Będę dryblował i machał nogami. Mam nadzieję, że rywale zobaczą we mnie piłkarza na miarę Leo Messiego.

A na co dzień grywa Pan w piłkę nożną?

Grywam, jeśli tylko mam czas. Skompletowałem własną ekipę, z którą co niedziela odbywamy potyczki piłkarskie na naszych osiedlowych boiskach.

Jak Panu idzie?

(śmiech) Sprawia mi to frajdę.

Zdarzyło się Panu strzelić samobója?

Nie jestem aż taki drewniany, ale też nie mam mega zdolności. Potrafię podać, kopnąć, uderzyć z kepy czyli głowy. Po prostu z piłką dobrze się bawię.

Nie biega Pan w sweterku po boisku?

Nie. Mam swój strój piłkarski numer 69 oraz ksywę "TustyBas".

d1dyk2u

Rozmawiał Maciej Firmanty / Akpa Polska Press

Zobacz także:

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d1dyk2u

Podziel się opinią

Share

d1dyk2u

d1dyk2u