Trwa ładowanie...
d883z3b

Martha Marcy May Marlene

Najnowsze informacje
3.3
(39 głosów)
Oceń:
d883z3b

„Martha Marcy May Marlene” to amerykański niezależny dramat psychologiczny z 2011 roku, w reżyserii i według scenariusza Seana Durkina. Światowa premiera filmu nastąpiła 21 stycznia 2011 roku w trakcie 27. Sundance Film Festiwal. Z kolei polska premiera filmu nastąpiła 8 października 2011 roku, podczas 27. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

Bohaterką filmu jest młoda kobieta (Elizabeth Olsen w swojej pierwszej poważnej roli), której udaje się uciec z groźnej sekty. Po dwóch latach milczenia na łono swojej mikro-rodziny, którą tworzy jej siostra Lucy (Sarah Paulson) z mężem (Hugh Dancy), powraca dwudziestokilkuletnia Martha (Olsen).

Zdezorientowanemu małżeństwu dziewczyna wyjaśnia, że przez cały ten czas żyła w górach z chłopakiem. Gdy ten źle ją potraktował zdecydowała się wrócić. Jednak Martha kłamie. Młodsza siostra Lucy właśnie uciekła od sekty, w której spędziła dwa lata. Po powrocie do domu dziewczyna próbuje na nowo ułożyć sobie życie, jednak każdego dnia dręczą ją bolesne wspomnienia i lęki.

U boku Elizabeth Olsen wystąpili m.in. Hugh Dancy, John Hawkes, Sarah Paulson oraz Brady Corbet. Muzykę do filmu skomponowali Daniel Bęsi oraz Saunder Jurriaans. Za produkcję odpowiadają Chris Maybach, Josh Mond, Patrick Cunningham i Antonio Campos.

Martha Marcy May Marlene
Tytuł oryginalny

Martha Marcy May Marlene

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

23.03.2012

Czas trwania

102 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d883z3b
d883z3b
d883z3b