Trwa ładowanie...

Massive Attack z soundtrackiem do "Starcia Tytanów"

Share
Massive Attack z soundtrackiem do "Starcia Tytanów"
Źródło: megafon.pl
d26dk2y

Kiedy Muse odrzuciło propozycję napisania muzyki do superprodukcji "Starcie Tytanów", reżyser Louis Leterrier złożył ofertę innej brytyjskiej grupie, Massive Attack.

Leterrier wyjaśnił, iż tak naprawdę soundtrackiem nigdy nie miało zajmować się całe trio Muse, lecz tylko wokalista, Matt Bellamy. - Uwielbiam Muse, jestem wielkim fanem, ale szukałem czegoś innego - wyjaśnia filmowiec. - Matt napisał nawet sporo materiału, ale musiał wyruszyć w trasę. Zadzwonił i powiedział, że nie może zawieść swojej publiczności, dlatego rezygnuje z "Tytanów". Ponadto, nie tylko on miał się zajmować muzyką, bo to za duże przedsięwzięcie. Craig Armstrong napisał większą część a Matt miał zrobić około 30 minut. Kiedy się wycofał zadzwoniłem do mojego znajomego, Neil Davidge z Massive Attack. Ostatecznie muzykę napisali więc Craig Armstrong i Massive Attack.

Davidge od lat współpracuje z Massive Attack. Razem z liderem formacji, Robertem Del Nają, mieli okazję pracować już przy filmach, jak chociażby "In Prison My Whole Life", "Battle In Seattle" czy " Trouble the Water". Davidge współtworzył też najnowszy album Massive Attack, "Heligoland", który ukaże się 8 lutego.

Remake dzieła "Zmierzch tytanów" z 1981 roku przedstawia losy mitycznego herosa, Perseusza (Sam Worthington). W rolach głównych grają także Ralph Fiennes i Liam Neeson. Premiera obrazu zaplanowana jest na marzec.

d26dk2y

Podziel się opinią

Share
d26dk2y
d26dk2y