Trwa ładowanie...
d2merqb
Aktualności

Matthew McConaughey w głowie swojego bohatera

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matthew McConaughey w głowie swojego bohatera
d2merqb

Nic Pizzolatto, twórca serialu "Detektywi" o śledztwie w sprawie zabójstwa sprzed lat, nie ma wątpliwości, ile jego produkcja zawdzięcza Matthew McConaugheyowi.

Gwiazdor wciela się w cyklu w Rusta Cohle'a, inteligentnego gliniarza, który ma dość specyficzne poglądy na życie i świat, i wygłasza długie mowy na ten temat. - W ustach słabszego aktora, wiele z kwestii Rusta brzmiałoby komicznie - podkreśla Pizzolatto. - Do roli Cohle'a potrzebny był aktor, który będzie potrafił zarówno mówić językiem Cohle'a, jak i sprzedać go widzom. Matthew dogłębnie zrozumiał tę postać i wchłonął ją w każdy możliwy sposób.

Pierwotnie McConaughey miał zagrać drugiego detektywa - Martina Harta, w którego ostatecznie wcielił się Woody Harrelson. Aktor sam nalegał na taką zmianę obsadową. - Chciałem dostać się do głowy tego kolesia - podkreśla McConaughey. - Jego obsesja, jego świat? Zawsze szukam postaci, które mają wiele monologów. To dla mnie naprawdę ważne. Czuję, że dzięki temu rozwijam swoje aktorstwo.

d2merqb

- Grając Cohle'a Matthew stał się innym człowiekiem - przyznaje Harrelson, który rolę przyjął ze względu na możliwość ponownej współpracy z McConaugheyem. - Nie porozumiewaliśmy się w ten sam sposób, co zawsze. To nie był Matthew. Zadawałem się z Rustem Cohle'em. Wiele razy naprawdę mnie wkurzył. Niesamowita praca. Ale nie gra.

Na plan "Detektywów" aktor trafił prosto po zdjęciach do filmu "Witaj w klubie". Serial można śledzić na antenie HBO. Obraz trafi do naszych kin 14 marca.

d2merqb

Podziel się opinią

Share
d2merqb
d2merqb