Trwa ładowanie...

Mena Suvari rozlicza się z przeszłością. Zgwałcił ją przyjaciel brata

Mena Suvari, aktorka znana widzom z "American Beauty", rozlicza się z przeszłością w nadchodzącej, autobiograficznej książce. Wyjawia w niej, że była ofiarą przemocy seksualnej, której doznawała pomiędzy 12 a 20 rokiem życia.

Share
Mena Suvari rozlicza się z traumatyczną przeszłością
Mena Suvari rozlicza się z traumatyczną przeszłościąŹródło: Getty Images
d2g65jm

Mena Suvari w jednym z wywiadów promujących jej nadchodzącą książkę "The Great Peace: A Memoir" Otworzyła się na temat traumatycznej przeszłości. Wyjawiła magazynowi "People", że pomiędzy 12 a 20 rokiem życia była ofiarą przemocy seksualnej. Wyznała, że kiedy była w szóstej klasie, została zgwałcona przez przyjaciela starszego brata.

- Część mnie umarła tego dnia. Wykorzystał mnie, a potem wyśmiewał i obrażał. Nazwał mnie dziwką – wyznała w wywiadzie. – Nie miałam zdrowego wyobrażenia na temat seksu. Mój wybór i moja wola przepadły – dodała.

Paulina Gałązka: nas aktorki nazywa się histeryczkami, gdy wyznaczamy swoje granice

Gwiazda przyznała, że długo nie mogła sobie poradzić z traumatycznym doświadczeniem, które zgotował jej znajomy przecież chłopak. Nie kryje, że myślała, że "pozwoliła" na gwałt, a poczucie wstydu zaczęło ją przytłaczać. Z biegiem czasu jej sytuacja się nie poprawiła.

d2g65jm

W wieku 17 lat zdecydowała się wyjechać do Hollywood, by rozpocząć aktorską karierę. Wtedy też poznała chłopaka, którego w książce nazywa "Tylerem" i tkwiła z nim przez trzy lata w toksycznym związku. Toksycznym, bo partner wykorzystywał ją seksualnie, a do tego, jak wspomina aktorka, zmuszał do brania udziału w trójkątach.

- Pamiętam, że zaczęłam myśleć, że na tym polegają związki. Na krzykach, na wyzwiskach, na przemocy, na wykorzystywaniu. Myślałam, że sama ściągnęłam to na siebie. To mnie wyniszczało – dodała w wywiadzie.

Aktorka powiedziała, że była na ścieżce autodestrukcji. Uciekała w imprezowanie, alkohol, narkotyki. Chwytała się każdej "odskoczni". – Chciałam tylko przetrwać – dodała.

Ostatecznie zerwała z chłopakiem, a ratunek znalazła w aktorstwie i terapii. Dziś 42-letnia Suvari jest nie tylko spełnioną aktorką, lecz także mamą i żoną (ma syna z trzecim mężem). Teraz kiedy uporała się z traumą, jest gotowa rozliczyć się z przeszłością i opowiedzieć o niej czytelnikom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2g65jm

Podziel się opinią

Share
d2g65jm
d2g65jm