Trwa ładowanie...
d2aax9s
Aktualności

„Miasto Ruin” na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Miasto Ruin” na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie
(AFP)
d2aax9s

Filmowy projekt Muzeum Powstania Warszawskiego „Miasto Ruin” zostanie zaprezentowany podczas 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, który odbędzie się w dniach 23 czerwca - 2 lipca 2011 roku. Będzie to międzynarodowa premiera filmu. Moskiewski festiwal jest jedną z najważniejszych imprez filmowych na świecie.

Zakwalifikowanie filmu „Miasto Ruin” do programu moskiewskiego festiwalu, to dla Muzeum Powstania Warszawskiego niezwykłe wydarzenie, które doceniamy także w wymiarze symbolicznym.
Wierzę, że prezentacja filmu uświadomi i przypomni międzynarodowej publiczności ogrom zniszczeń Warszawy po II wojnie światowej - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pionierski projekt przelotu nad zburzoną Warszawą w technice 3D został zrealizowany przez zespół historyków Muzeum Powstania Warszawskiego. Od strony technicznej za realizację przedsięwzięcia odpowiadało studio Platige Image. Muzeum przygotowało ogromną bazę danych zawierającą m.in. mapy, zdjęcia lotnicze i archiwalne. Na tej podstawie twórcy odtworzyli siatkę ulic i wygląd budynków w 1945 roku. Efektem prawie trzyletniej pracy jest pięciominutowy film przedstawiający przelot nad zniszczoną i wyludnioną Warszawą, widzianą z perspektywy pilota siedzącego w samolocie „Liberator”.

d2aax9s

Film od swojej premiery 1 sierpnia 2010 jest jedną z największych atrakcji Muzeum Powstania Warszawskiego. Do tej pory obejrzało go ok. 280 000 widzów.

„Miasto Ruin” otrzymało w tym roku prestiżowe wyróżnienie Muse Award przyznawane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Muzeów, a także zostało nominowane do amerykańskiej nagrody Visual Effects Society w kategorii "Outstanding Visual Effects in a Special Venue Project". „Miasto Ruin” doczekało się licznych recenzji zarówno w polskich, jak i zagranicznych mediach, m.in. "The Washington Post", "Los Angeles Times", "The Economist", czy "CBC News". Pierwszym festiwalem, na którym odbyły się pokazy specjalne "Miasta Ruin" był 26. Warszawski Festiwal Filmowy. Obraz prezentowany był także w sieci kin Multikino na terenie całej Polski.

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**
Zobacz także:

d2aax9s

** [

PAMIĘTACIE MAŁĄ NEL? NIE ZGADNIECIE KIM JEST DZISIAJ ]( http://film.wp.pl/co-slychac-u-malej-nel-6025274957063297g )**

** [

ZOBACZ JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK! ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )**

d2aax9s

** [

ALE SCHUDŁY! TE GWIAZDY KIEDYŚ WYGLĄDAŁY FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/te-gwiazdy-w-sama-pore-wziely-sie-za-siebie-6026603049555073g )**

**[

WSTYDLIWA PRZESZŁOŚĆ KUBY WOJEWÓDZKIEGO ]( http://teleshow.wp.pl/wstydliwa-przeszlosc-kuby-wojewodzkiego-6021644318356609g )**

d2aax9s

Podziel się opinią

Share
d2aax9s
d2aax9s