Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Michael Caton-Jones - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...

Reżyser. Uczęszczał do brytyjskiej National Film and Television School i po raz pierwszy odniósł sukces w przemyśle filmowym w 1989 kontrowersyjną fabułą Skandal z Joanne Halley, Bridget Fonda, Jonem Hurtem i Sir Ianem McKellenem.

Qaqwqwrqw

Film oparty został na historii głośnego skandalu Profumo w Wielkiej Brytanii w 1960 roku, kiedy to związek Ministra Brytyjskiego Rządu z prostytutką wstrząsnął brytyjską polityką i zainteresował... cały świat. Film Caton-Jonesa odniósł sukces u publiczności na całym świecie.

Skandal rozpoczął serię uznanych przez krytykę filmów – wśród nich Rob Roy, Ślicznotka z Memphis, Doktor Hollywood, Chłopięcy świat z udziałem Roberta de Niro i debiutującego Leonardo di Caprio oraz Dochodzenie z udziałem Roberta de Niro i France McDormand.

Caton-Jones ukończył niedawno prace nad Shooting Dogs, w całości nakręconym w Ruandzie. Film Shooting Dogs z udziałem Johna Hurta i Hugh Dancy’ego jest oparty na prawdziwej historii katolickiego księdza i młodego angielskiego nauczyciela – idealisty, uwikłanych w tragedię ludobójstwa w Ruandzie w 1994.

Miejsce urodzenia

Szkocja

Reżyser
Filmografia
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw