Trwa ładowanie...
11-08-2006 11:45

Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych

Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych
d3pw2pj
d3pw2pj

Kilkadziesiąt filmów krajoznawczych z całego świata zostanie pokazanych podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych (International Tour Festival), który odbędzie się w Płocku od 20 do 24 września.

Najlepsze obrazy zostaną nagrodzone, w tym Nagrodą Grand Prix Poland oraz nagrodami w kilku kategoriach, m.in. za oryginalność tematu i najlepsze zdjęcia.

Jak poinformowała w czwartek PAP Lena Grabowska z płockiego Urzędu Miasta, przegląd, który współorganizują International Tour Film Festival z siedzibą w Rzymie (Włochy) oraz warszawska Fundacja EUROPE 2004, prezentowany będzie w Polsce po raz pierwszy.

Idea pokazów filmów krajoznawczych szerszej publiczności narodziła się we Włoszech w 1962 roku. Wtedy po raz pierwszy odbył się Narodowy Festiwal Filmów Turystycznych w Wenecji, który od 1970 roku gościł w kolejnych włoskich miastach, m.in. w Palermo, Neapolu, Ligniano Sabbiadoro i Como.

W 1983 roku Antonio Conte, włoski dziennikarz i prezes Europejskiej Federacji Prasy Turystycznej, zorganizował pierwszy festiwal o zasięgu światowym - Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych, który początkowo odbywał się we włoskim uzdrowisku Montecatini Terme, a później w miejscowości Varese.

d3pw2pj

W tym czasie w poszczególnych krajach zaczęły powstawać podobne festiwale filmów krajoznawczych, jak przeglądy w czeskim kurorcie Karlove Vary, Berlinie, Lizbonie, czy w Nowym Jorku.

Wszystkie festiwale poświęcone filmom turystycznym podlegają Międzynarodowej Komisji Współpracy Festiwali Filmów Turystycznych z siedzibą w Wiedniu (C.I.F.F.T.), gdzie co roku odbywa... się festiwal podsumowujący sezon festiwalowy na świecie.

Antonio Conte, prezydent International Tour Festival, który w ubiegłym roku, wraz z dziennikarzami akredytowanymi w Polsce, odwiedził Płock, wybrał właśnie to miasto jako miejsce, gdzie mogłaby się odbyć się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych.

Informacje o festiwalu, a także regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej imprezy: www.tourfilmfestival.pl

d3pw2pj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pw2pj