Trwa ładowanie...
miejsce
18-03-2015 10:22

"Miejsce" Julii Popławskiej na presiżowym HotDocs

"Miejsce" Julii Popławskiej na presiżowym HotDocsŹródło: East
dh40hbm
dh40hbm
"Miejsce" Julii Popławskiej zakwalifikowało się na prestiżowy Canadian International Documentary Festival HotDocs! Film powstał w ramach programu "Pierwszy Dokument" w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

ZOBACZ ZWIASTUN:

"Miejsce" znalazło się w sekcji dokumentów krótkometrażowych wraz z 37 innymi produkcjami z całego świata. Film Julii Popławskiej jest jedynym polskim filmem w sekcji i będzie walczył o nagrodę w konkursie i o nagrodę publiczności. W sekcji World Showcase znalazły się dwa inne polskie dokumenty: "Koniec świata" Moniki Pawluczuk i "Królowa ciszy" Agnieszki Zwiefki.

"Miejsce" swoją światową premierę miało podczas chorwackiego festiwalu ZagrebDox. Dokument opowiada o stacji meteorologicznej usytuowanej na Kasprowym Wierchu. To najwyżej położone miejsce pracy w Polsce, osadzone na symbolicznie niewzruszonej skale. To punkt centralny, najwyższy, dający inną perspektywę, z której inaczej patrzy się na rzeczywistość. Według teorii fizyki kwantowej już samo obserwowanie rzeczywistości zmienia ją. Zdjęcia, za której odpowiedzialny był Grzegorz Hartfiel, były realizowane zimą 2014 roku.

Canadian International Documentary Festival to największa i jedna z najważniejszych północnoamerykańskich imprez poświęconych filmom dokumentalnym. Festiwal rozpocznie się 23 kwietnia i potrwa do 3 maja.

dh40hbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh40hbm