Trwa ładowanie...
d1tibrx

Miriam Leone

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Katania, Włochy

d1tibrx
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Miriam Leone to włoska aktorka i modelka. W 2008 roku została ukoronowana tytułem Miss Włoch. Jej debiutem filmowym była rola Lisbeth w produkcji "Il ritmo della vita". W kolejnych latach wystąpiła w kilkunastu serialach telewizyjnych, takich jak chociażby "Distretto di Polizia", "Dama w czarnym welonie", "1992", "Medici: Masters of Florence" czy "Non uccidere". Grała również w filmach, między innymi w "Un paese quasi perfetto" i "In guerra per amore" z 2016 roku.

Miriam Leone – życiorys

Miriam Leone urodziła się 14 kwietnia 1985 roku w Katanii we Włoszech. Część młodości spędziła w Aci Catena, gdzie dorastała wraz z rodzicami: matką Gabriellą, pracowniczką komunalną, oraz ojcem Ignazio, który jest emerytowanym nauczycielem. W 1999 roku Miriam Leone przeprowadziła się do Acireale i tam uczęszczała do szkoły Gulli and Pennisi. W kolejnych latach modelka uczęszczała na zajęcia do University of Catania. W międzyczasie otrzymywała pierwsze role w reklamach i wygrywała lokalne konkursy piękności, co wkrótce skłoniło ją do udziału w wyborach Miss Włoch. Tytuł ostatecznie otrzymała w 2008 roku.

Miriam Leone – seriale i filmy

Po wygranej w konkursie Miss Włoch Miriam Leone została prezenterką porannego programu "Unomattina Estate" w telewizji Rai Uno. W 2010 roku modelka została jurorką w programie "Ciak! Si Canta" i od tamtej pory rozpoczęła pełnić funkcję współprowadzącej kolejny format telewizji Rai Uno, "Mattina in famiglia". Rok później Miriam Leone poprowadziła ceremonię rozdania nagród Nastro d'Argento. Zanim to jednak nastąpiło modelka oficjalnie zadebiutowała na szklanym ekranie w produkcji "Il ritmo della vita". Kilka miesięcy później otrzymała również rolę dziennikarki w obrazie "Genitori & figli - Agitare bene prima dell'uso".

Z początkiem 2011 roku role Miriam Leone w filmach i serialach stawały się coraz istotniejsze dla jej dorobku. Aspirująca aktorka wystąpiła wtedy w roli Mary Fermi w serialu telewizyjnym "Distretto di Polizia", który zakończył swoją emisję rok później. W międzyczasie modelka pojawiła się gościnnie w kilku innych produkcjach: "Camera Cafè", "I soliti idioti - Il film" oraz "Big End - Un mondo alla fine". W 2014 roku miejsce miała jej najbardziej rozpoznawalna i przełomowa rola jako Clara Grandi Fossà w produkcji telewizyjnej "Dama w czarnym welonie". Modelka otrzymała w nim główną rolę, dzięki czemu zdobyła jeszcze większy rozgłos we Włoszech i poza jej granicami. W Polsce serial emitowała stacja TVP1.

W 2015 roku Miriam Leone pojawiła się w kolejnej serii telewizyjnej, tym razem zatytułowanej "1992". Zagrała w nim postać Veroniki Castello. Jeszcze w tym samym roku otrzymała również rolę w serialu "Non uccidere". W 2016 roku Miriam Leone spróbowała z kolei swoich sił w produkcjach kinowych. Jej role miały miejsce w obrazach "Un paese quasi perfetto" oraz "In guerra per amore". Jednocześnie wystąpiła jako Bianca w kolejnym serialu telewizyjnym, "Medici: Masters of Florence". W 2017 roku widzowie mogli ją zobaczyć w drugim sezonie serii "Non uccidere", gdzie także zagrała główną rolę.

Miriam Leone – życie prywatne

Miriam Leone urodziła się w Katanii we Włoszech. Po wygranej w konkursie Miss Włoch 2008 media szczególnie zainteresowały się jej życiem prywatnym, jednak modelka konsekwentnie odmawia wypowiedzi na temat swojej sytuacji osobistej. Chłopak Miriam Leone również nigdy nie ujawnił się w mediach. Aktorka ma 176 centymetrów wzrostu i w 2019 roku skończyła 34 lata.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tibrx
d1tibrx
d1tibrx