Trwa ładowanie...
d23roap

Motocykle 3D: Jazda na krawędzi

Najnowsze informacje
2.5
(23 głosy)
Oceń:
d23roap

„Motocykle 3D: Jazda na krawędzi” (ang. TT3D: Closer to the Edg) to brytyjski film dokumentalny z 2011 roku o wyścigach motocyklowych. W Polsce film zadebiutował w kwietniu 2012 roku. Projekt wyreżyserował Richard De Argues. Film został nakręcony w technologii 3D. Dzięki temu możemy podziwiać w trójwymiarze zapierające dech w piersiach sceny wyścigów. Średnie prędkości na trasie TT to ponad 160 km/h.

Produkcja koncentruje się na dorocznym wyścigu Isle of Man TT, który organizowany jest od 1904 roku. Impreza uznawana jest za najbardziej widowiskową i niebezpieczną tego typu na świecie. Wyspa Man jest jedynym terytorium należącym do Wielkiej Brytanii, na którym nie obowiązuje ograniczenie prędkości. Od 1904 roku na wyspie organizowane są uliczne wyścigi motocyklowe znane na całym świecie jako Isle of Man TT. Wyścigi te zalicza się do najbardziej widowiskowych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych imprez tego typu na świecie.

W filmie wystąpili m.in. Guy Martin, Ian Hutchinson, John McGuinness. Z kolei Jared Leto, znany wokalista i aktor odpowiada za narrację filmu. Muzykę do obrazu skomponował Andy Gray. Produkcją zajęli się Steve Christian i Marc Samuelson.

Motocykle 3D: Jazda na krawędzi
Tytuł oryginalny

TT3D: Closer to the Edge

Gatunek

dokumentalny, sportowy

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

06.04.2012

Czas trwania

104 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23roap
d23roap
d23roap