Trwa ładowanie...
d3i0i4d
Aktualności

Muzyka z "Akademii Pana Kleksa" w końcu na płycie

Oryginalna instrumentalna muzyka z "Akademii Pana Kleksa", której twórcą jest Andrzej Korzyński, trafiła do sklepów. To wielka gratka dla fanów nieśmiertelnego filmu, bo wykopana z archiwów muzyka, trafia na płytę po raz pierwszy. Wydawnictwo zainteresuje także melomanów. Na płycie można usłyszeć nadzwyczajny talent kompozytora do łączenia gatunków - od muzyki orkiestrowej przez elektronikę i rock psychodeliczny po muzykę dyskotekową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzyka z "Akademii Pana Kleksa" w końcu na płycie
(Materiały prasowe)
d3i0i4d

Na płytę składają się utwory zarejestrowane przez czołówkę polskich muzyków sesyjnych (Marek Stefankiewicz, Arkadiusz Żak, Winicjusz Chróst i inni) oraz muzyków orkiestrowych. Do realizacji albumy wykorzystano oryginalne, odnalezione taśmy, zremasterowane w praskim Studio Budikov.

-Ta muzyka to przede wszystkim jeden z najlepszych nośników pokoleniowej nostalgii, jakie wydał z siebie późny PRL – chwali wydawnictwo Bartek Chaciński, dziennikarz „Polityki. –* Publikacja instrumentalnej muzyki z Akademii to efekt (…) wykopalisk w domowych archiwach odkrywanego na nowo Korzyńskiego* – dodaje dziennikarz.

d3i0i4d

- To gwiezdne eskapady w dyskotekowych rytmach, syntezatorowe miniatury i liryczne tematy zaaranżowane z rozmachem na orkiestrę - zachęca wydawca. - Jedna z najbardziej kolorowych ścieżek dźwiękowych w historii polskiego kina - podobnie jak i sam film.

"Akademia pana Kleksa" w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego miała premierę w 1984 roku. Film powstał na podstawie książki Jana Brzechwy. W roli tytułowej wystąpił Piotr Fronczewski.

Fragment płyty można odsłuchać w serwisie Soundcloud (link tu). Wersja winylowa trafi do sprzedaży w 2017 roku.

d3i0i4d

PEŁNĄ WERSJĘ "AKADEMII PANA KLEKSA" MOŻNA LEGALNIE OBEJRZEĆ PONIŻEJ:

Materiały prasowe
d3i0i4d

Podziel się opinią

Share

d3i0i4d

d3i0i4d