Trwa ładowanie...
d1uz1rz

Na głęboką wodę

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Na głęboką wodę" to film o przetrwaniu, wielkich marzeniach i dylematach moralnych. Główny bohater nie wywarzając na konsekwencje, udaje się bowiem w samotną podróż dookoła świata.
d1uz1rz
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: ComingSoon

Na głęboką wodę – zarys fabuły

Film "Na głęboką wodę" opowiada historię angielskiego biznesmena Donalda Crowhursta, kochającego męża i ojca trójki dzieci. Gdy rodzinny interes plajtuje, mężczyzna postanawia wziąć udział w wyścigu Golden Globe Race organizowanym przez gazetę "The Sunday Times", w którym za zwycięstwo przewidziana jest nagroda pieniężna.

Donald Crowhurst, choć jest amatorem żeglowania, nie ma doświadczenia w podróżach przez głębokie wody. Mimo to buduje łódź i pozostawiając rodzinę bez zabezpieczenia finansowego, udaje się w rejs. Na środku Atlantyku napotyka problemy, które próbuje rozwiązań, niekoniecznie grając fair. Powodzenie wyprawy stoi pod znakiem zapytania.

Na głęboką wodę – fakty

Dramat "Na głęboką wodę" oparty jest na faktach. Główny bohater to Donald Crowhurst, urodzony w Indiach za czasów Imperium Brytyjskiego, angielski przedsiębiorca. Jego firma faktycznie popadła w kłopoty finansowe, co stało się pretekstem do szaleńczej decyzji o wyruszeniu w podróż łodzią dookoła świata. Wygrana miała pomóc w odbudowaniu przedsiębiorstwa.

Na głęboką wodę – ciekawostki

  • Obsada filmu "Na głęboką wodę" jest iście gwiazdorska, główne role odgrywają bowiem laureaci Oscarów, Colin Firth i Rachel Weisz.
  • Do roli Clare Crowhurst rozważana była Kate Winslet.
  • Colin Firth, czyli filmowy Donald Crowhurst, w momencie kręcenia filmu był 20 lat starszy od pierwowzoru postaci, prawdziwego Donalda Crowhursta.
  • Zdjęcia do filmu "Na głęboką wodę" realizowane były w miejscowości Teignmouth, w angielskim hrabstwie Surrey, a także na Malcie.
  • W tym samym roku powstały dwa filmy o Donaldzie Crowhurst. Drugi obraz zatytułowany "Crowhrust" z Justinem Salingerem w roli głównej został wykupiony przez dystrybutora filmu "Na głęboką wodę". W konsekwencji data jego premiery została przeniesiona na miesiąc po ukazaniu się filmu z Colinem Firthem.
Na głęboką wodę
Tytuł oryginalny

The Mercy

Gatunek

film biograficzny, dramat

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

06.02.2018

Data polskiej premiery

29.06.2018

Czas trwania

101 min.

Reżyser
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uz1rz
d1uz1rz
d1uz1rz