Trwa ładowanie...
22-12-2006 22:04

Najgorsze filmy ocenione. Złote Maliny przyznane

Najgorsze filmy ocenione. Złote Maliny przyznane
d18x689
d18x689

Tom Cruise, Nicole Kidman i Paris Hilton to laureaci tegorocznych anty-Oscarów, czyli Złotych Malin dla najgorszych aktorów 2005 roku.

Prawdziwą "triumfatorką" tegorocznej edycji została jednak Jenny McCarthy, której komedia romantyczna "Dirty Love" zwyciężyła w trzech kategoriach: za najgorszy film, aktorkę i scenariusz.

Tom Cruise otrzymał wprawdzie nominację w kategorii najgorszy aktor za rolę w filmie "Wojna światów", ale ostatecznie zwyciężył w nietypowej konkurencji jako "najbardziej męczący bohater brukowców". Cruise'a wyróżniono za "publiczny spektakl", jakim jest jego romans z aktorką Katie Holmes.

Założyciel fundacji przyznającej Złote Maliny, John Wilson, oświadczył, że "czymś zadziwiającym" jest fakt, iż Cruise "nagle oświadcza się pod wieżą Eiffela w obecności tłumów reporterów".

d18x689

Spadkobierczyni fortuny Hiltonów, Paris, otrzymała Malinę za drugoplanową rolę w filmie "Dom woskowych ciał". Wilson zaznaczył, że o "zwycięstwie" Paris był przekonany "od razu, gdy usłyszał, że zagra w tym filmie".

Nicole Kidman została laureatką "Złotej Maliny" za rolę w filmie "Czarownica".

Hayden Christensen, czyli Anakin Skywalker z "Zemsty Sithów" - trzeciego epizodu "Gwiezdnych wojen" - został najgorszym aktorem drugoplanowym, ponieważ, według Wilsona, w jego wykonaniu przyszły lord Vader wygląda jak członek boysbandu.

Laureatów Złotych Malin wybiera blisko 700 zaproszonych przez Wilsona osób z USA i kilkunastu innych krajów.

Wyróżnienie to pomalowane złotą farbą plastikowe maliny wielkości piłeczki do golfa, umieszczone na rolce filmu Super 8. Wilson szacuje ich wartość rynkową na 4,97 dolara, choć podkreśla, że wartość ta rośnie, gdyż coraz trudniej jest znaleźć film Super 8.

d18x689
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18x689