Trwa ładowanie...
06-05-2016 17:32

Najlepsze z Najgorszych vol. 7: Przegląd filmów klasy B

Najlepsze z Najgorszych vol. 7: Przegląd filmów klasy BŹródło: getty
d365nxh
d365nxh

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego. Wiosna za pasem, fauna i flora budzi się do życia. Z tej okazji przyglądamy się bliżej, na pozór słodkim i niewinnym roślinom i zwierzętom. Pokazujemy ich drugie, nieznane światu oblicze i ostrzegamy rodzaj ludzki, zanim będzie za późno.

Każdy pokaz będzie poprzedzony krótką prelekcją.
Wstęp: 5 zł
Organizacja: Centrum Kultury w Lublinie, Nowa Aleksandria
Miejsce: Podziemia CK

d365nxh

*19.05 / czwartek/ godz. 19:00 Zabójcze ryjówki, reż. Ray Kellogg * horror / USA / 1962
69 min.
Typowy scenariusz pisany na kolanie. Zabójcze, zmutowane ryjówki terroryzują grupę ludzi na wyspie owładniętej huraganem. To jedyna okazja w historii kinematografii by zobaczyć psy biegające w kostiumach ryjówek. Legendarna szmira, która jest tak zła, że aż wzrusza do łez.

*20.05 / piątek / godz. 19:00 Atak pomidorów zabójców, reż. John De Bello * komedia / USA / 1978
83 min.
Tytuł mówi sam za siebie. Pomidory podniosły rękę (symbolicznie) na rodzaj ludzki. Nie cofną się przed niczym. Krew i sok pomidorowy leje się litrami. Jakkolwiek niewiarygodnie to brzmi, film jest także parodią współczesnej cywilizacji, mediów i polityki. Decydując się na seans wiedz, że i wizyta w warzywniaku i pizza już nigdy nie będzie taka sama.

*21.05 / sobota / 19:00 Czarna owca, reż. * horror, komedia, s-f / Nowa Zelandia / 2006
87 min.
Słodkie owieczki przeobrażają się w krwiożercze, zmutowane bestie mające tylko jeden cel – zniszczyć rodzaj ludzki.. Inspiracją dla tego obrazu były wczesne dokonania innego nowozelandzkiego reżysera, Petera Jacksona („Zły smak”, „Martwica mózgu”). Film jest znakomitą mieszanką kina klasy B, czarnego humoru oraz dużej ilości krwi i wnętrzności. 18+

d365nxh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d365nxh