Trwa ładowanie...
d1j0avl
Aktualności

Najsłynniejszy kot Wielkiej Brytanii doczeka się swojego filmu

Tę historię poznała cała Wielka Brytania i nie tylko. Kot Bob, typowy uliczny włóczykij, najpierw odmienił życie pewnemu londyńczykowi, potem stał się gwiazdą książki i telewizji. Teraz czeka na swój film.
Share
Najsłynniejszy kot Wielkiej Brytanii doczeka się swojego filmu
Źródło: Facebook
d1j0avl

Bob to typowy koci rudzielec, trochę przypomina Garfielda. Pewnego dnia zabłąkał się pod drzwi Jamesa Bowena, któremu niezbyt się poszczęściło w życiu. Mężczyzna wychodził właśnie z uzależnienia od narkotyków i mieszkał w lokum przyznanym mu przez pomoc społeczną. Na jedzenie zarabiał sprzedając na ulicach Londynu gazetkę "The Big Issue" - magazyn założony w celach charytatywnych, mający dawać życiowym rozbitkom szansę na uczciwe zarobkowanie.

fot. www.facebook.com/StreetCatBob

d1j0avl

Bowen nie miał co włożyć do garnka, ale zaopiekował się zwierzakiem. Rudzielec odwdzięczył się w zaskakujący sposób. Nie tylko stał się najlepszym przyjacielem Bowena, ale i jego partnerem w interesach. Gdy Bowen wychodził do swojej pracy, Bob szedł za nim. Londyńczycy szybko zwrócili uwagę na niezwykłą parę. Nie tylko chętniej zaczęli od Bowena kupować "The Big Issue", ale i przynosili różne podarki dla kota - jedzenie, szalik. W końcu wieść o tandemie dotarła do dziennikarzy. Bowen napisał książkę "A Street Cat Named Bob: And How He Saved My Life", która najpierw stała się hitem w Wielkiej Brytanii, potem została przetłumaczona na wiele języków.

Luke Treadaway/fot. Oscilloscope Pictures

Teraz powstanie film. Zdjęcia mają ruszyć w październiku. W Bowena wcieli się Luke Treadaway ("Niezłomny", "Dzień św. Jerzego"). Na ekranie pojawi się też życiowa partnerka aktora - Ruta Gedmintas. Reżyserią zajmie się Roger Spottiswoode, który znany jest światu m.in. dzięki filmom "Jutro nie umiera nigdy" czy "Air America".

fot. St. Martin's Griffin

d1j0avl

Podziel się opinią

Share
d1j0avl
d1j0avl