Trwa ładowanie...
d2od0vx

Naked Street, The

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
The Naked Street – gangster Phil Regal pomaga chłopakowi swojej siostry wydostać się z więzienia
d2od0vx
WP Film
Źródło: WP Film

The Naked Street – opis

The Naked Street to amerykański czarny kryminał wyreżyserowany przez Maxwella Shane'a w 1955 roku. W rolach głównych występują Farley Granger, Anthony Quinn i Anne Bancroft. Roselle Regalzyk (w którą wciela się Anne Bancroft) to niegrzeczna ale milutka siostra ganstera Phila "Regal" (w tej roli Anthony Quinn). Niezamężna Roselle zachodzi w ciążę z Nickiem Branda (gra go Farley Granger). Przyszły ojciec przesiaduje w więzieniu i jest skazany na śmierć za morderstwo, którego w rzeczywistości nie popełnił. Phil Regal postanawia pomóc mu się uwolnić, aby mógł wziąć ślub z jego ciężarną siostrą. Kiedy dowiaduje się, że Nicky oszukuje Rosalie, inicjuje wydarzenia tak, aby Nicky został skazany za czyn, którego się nie dopuścił.

The Naked Street – ciekawostki

Farley Granger przyznał później, że myślał, że film będzie moralizatorski, banalny i przeciętny, mimo to przyjął propozycję współpracy z Anthony'm Quinnem i Anne Bancroft.

Kiedy film został wydany, krytyk filmowy The New York Times, Bosley Crowther, skrytykował go, pisząc: "Cały spektakl jest okropny i mało inspirujący. Jedyną radosną rzeczą jest to, że Roselle, którą zagrała Anne Bancroft, zakochuje się i wychodzi za mąż za dziennikarza prasowego. TV Guide przyznał filmowi 3/5 gwiazdek i nazwał go "solidną, mającą szybkie tempo opowieścią kryminalną".

Scena, w której Anthony Quinn wchodzi do budynku, aby odwiedzić matkę, przedstawia ulicę, która została nakręcona na Second Street w Los Angeles, w Kalifornii w, której została nazwana "Little Tokyo".

Naked Street, The
Tytuł oryginalny

Naked Street, The

Gatunek

dramat, kryminał, film-noir

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1955

Czas trwania

84 min.

Muzyka
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2od0vx
d2od0vx
d2od0vx