Trwa ładowanie...
Materiał Prasowy National Geographic

National Geographic: Ponad połowa Polaków twierdzi, że są dowody na istnienie pozaziemskich cywilizacji

Roswell, Strefa 51, a nawet polski Emilcin na lubelszczyźnie – domniemanych spotkań ludzi z obcą cywilizacją było do tej pory wiele, jednak wszystkie relacje były traktowane z rezerwą. Mimo to, jak wynika z badania "Co Polacy wiedzą o UFO?" przeprowadzonego przez Kantar Public na zlecenie National Geographic, Polacy nie uważają tego tematu za kinową fikcję. Aż 54% badanych stwierdziło, że istnieją dowody na istnienie pozaziemskich cywilizacji. Z raportu wynika również, że prawidłowo definiujemy skrót UFO – 79% badanych odpowiedziało, że jest to niezidentyfikowany obiekt latający. Co ciekawe 7% ankietowanych przyznało, że widziało UFO lub miało kontakt z istotami pozaziemskimi. Badanie zostało zrealizowane przy okazji premiery serialu dokumentalnego "UFO: przełomowe śledztwa", które zadebiutuje na antenie National Geographic 21 kwietnia.

 Źródło: materiały partnera, fot: 2022 Vice Media LLC
d3ksa96
d3ksa96

W maju 2022 roku w Kongresie Stanów Zjednoczonych odbyło się pierwsze od ponad 50 lat publiczne wysłuchanie w sprawie UFO. Przedstawiciele Pentagonu mówili nawet o 400 przypadkach zauważenia niezidentyfikowanych obiektów latających. I chociaż na ogół spekuluje się o urządzeniach meteorologicznych czy szpiegowskich, jak w przypadku obiektów zauważonych w tym roku nad USA i Kanadą, to kwestia potencjalnych przybyszy z innej galaktyki cały czas rozbudza wyobraźnię nie tylko miłośników kina science fiction. Nic dziwnego, że doniesienia na ten temat cieszą się dużą popularnością.

Secret Pentagon Program Clip | UFOs: Investigating the Unknown | National Geographic

Informacji o UFO na własną rękę poszukuje 37% Polaków. Najczęściej, bo 94% z nich korzysta do tego celu z Internetu – przede wszystkim z tematycznych forów, grup czy portali. 51% swoją wiedzę czerpie z popularnonaukowych programów telewizyjnych. Co ciekawe, większość Polaków – bo aż 61% uważa, że rządy powinny gromadzić i upubliczniać materiały dotyczące UFO.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera
 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

- Wyniki Kantar absolutnie mnie nie dziwią, ponieważ UFO było, jest i będzie tematem fascynacji oraz pewnych niedopowiedzeń. Oczywiście, nie mamy naukowych dowodów na istnienie życia poza Ziemią, jednak przykład naszej planety pokazuje, że wytworzenie się zaawansowanych form życia jest zgodne z prawami fizyki. Na stronie NASA możemy przeczytać, że odkryto 5000 egzoplanet, które warunkami przypominają Ziemię... Prawdopodobieństwo na istnienie życia pozaziemskiego jest zatem duże– komentuje astrobiolożka Agata Kołodziejczyk. - Przyznam, że jako biolożka nie wyobrażam sobie, byśmy we Wszechświecie byli sami. Jeśli miałabym powiedzieć, jaką formę ma życie na innych planetach, to jestem w stanie wyobrazić sobie przede wszystkim różne stadia bakterii czy glonów. Formy te są bowiem najbardziej odporne na katastrofy i nieprzyjazne warunki środowiskowe. Serial "UFO: przełomowe śledztwa" bardzo mnie zafascynował. W pierwszym odcinku widzimy intrygujący punkt poruszający się z prędkością 30 tys. mil na godzinę. Co to jest? Fizyczny obiekt latający, a może obserwujemy niepoznane przez naukę prawo fizyki rozgrywające się w stratosferze? W tej części atmosfery ziemskiej obserwujemy przecież tajemnicze zjawiska jak niebieskie jety czy czerwone sprite'y. – dodaje.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera
 materiały partnera
Źródło: materiały partnera
 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

O materiałach dotyczących UFO upublicznionych przez amerykański Pentagon opowiada serial "UFO: przełomowe śledztwa", którego pierwszy odcinek będzie można obejrzeć na antenie National Geographic już 21 kwietnia o godzinie 21:00. Widzowie dowiedzą się jakie były kulisy odtajnienia przez Kongres Stanów Zjednoczonych wyjątkowych nagrań z UFO oraz obejrzą niesamowite relacje pilotów marynarki wojennej, którzy widzieli niezidentyfikowane obiekty latające.

Materiał Prasowy National Geographic
d3ksa96
d3ksa96