Trwa ładowanie...
17-09-2009 12:33

Nie tylko Bollywood

Nie tylko BollywoodŹródło: Monolith Films
d3ureet
d3ureet

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie wraz z Fundacją Filmową Warszawa oraz z Teatrem Tańca Indyjskiego Nataraja zapraszają w dniach 21-24 września na szereg wydarzeń artystycznych poświęconych Indiom pod wspólnym tytułem "Nie tylko Bollywood".

W czasie imprezy będzie można na żywo zobaczyć występy artystów z Indii oraz obejrzeć hinduskie filmy, dalekie od propozycji z Bollywood.

Podczas pokazów tanecznych będzie można zobaczyć różne style klasycznego tańca indyjskiego: bharatanatjam, odissi i mohinijattam.

Oprócz tańca podziwiać będzie można również jedyną formę teatru klasycznego, która przetrwała dwadzieścia pięć wieków aż do dnia dzisiejszego na południu Indii - w Keralii. Mowa o sanskryckim teatrze kudijattam.

W ramach pokazów filmowych będzie można obejrzeć przedpremierowo produkcje z cyklu "Oblicza Indii" Planete Doc Review, a w nim "Hinduskie Love Story" w reżyserii Jiski Rickelsa oraz "Hair India" autorstwa
Raffaele Brunetti i Marco Leopardi.

Oprócz tego widzowie będą mieli okazję zapoznają się z filmami: "Tandoori Love" Olivera Paulusa, "Heaven On Earth Videsh" Deepy Mehty i "Amal" Richie Mehty.

Wszystkie wydarzenia w ramach "Nie tylko Bollywood" odbywać się będą w Państwowym Muzeum Etnograficznego (ul. Kredytowa 1), Etnokino (ul. Kredytowa 1) i Kino Alchemia (ul. Jezuicka 4, Stare Miasto).

d3ureet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ureet