Trwa ładowanie...
d4jdr4u

Nie żyje Bernard Hanaoka. Aktor i projektant miał 68 lat

Bernard Hanaoka zmarł 10 lipca. Aktor, reżyser i projektant miał 68 lat. O jego śmierci poinformował aktor teatralny Edward Dargiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bernard Hanaoka
Bernard Hanaoka (East News)
d4jdr4u

- Dzisiaj około 14:30 odszedł niespodziewanie aktor, reżyser i kreator stylu z lat 80., a prywatnie nasz przyjaciel, dusza człowiek, Bernard Hanaoka. Będzie po nim wielka pustka - poinformował Dargiewicz. Przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Bernard Hanaok urodził się 26 maja 1949 r. w Mandżurii. Jego ojciec był Japończykiem, a matka miała korzenie niemiecko-włoski. Do Polski trafił wraz z matką i jej kolejnym mężem, Polakiem. W 1976 r. ukończył studia na Wydziale Reżyserii PWST w Warszawie.

Od połowy lat 60. występował jako aktor w Teatrze Żydowskim w Warszawie pod nazwiskiem Bernard Ford. W 1974 r. zadebiutował jako reżyser teatralny adaptacją Fircyka w zalotach Franciszka Zabłockiego w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

d4jdr4u

W latach 90. zajmował się projektowaniem kostiumów do spektakli. Był konsultantem policji ds. wzorów mundurów oraz stworzył również ubrania dla reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie.

W 2000 r. pojawił się w obsadzie filmu "Pokolenie 2000" w reżyserii Artura Urbańskiego.

d4jdr4u

Podziel się opinią

Share

d4jdr4u

d4jdr4u