Trwa ładowanie...
d186vyr

Nieprawi

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
3
3
d186vyr
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W filmie "Nieprawi", z pozoru błahe zdarzenie - wspólny obiad rodziny Anghelescou. Ojciec rodziny Victor rozprawia podczas posiłku o fizyce. W pewnym momencie najstarszy syn Cosma wspomina, że nazwisko ojca znalazło się na liście osób, które w czasach dyktatury donosiły na kobiety chcące dokonać aborcji.

Nastrój raptownie się zmienia. Victor broni się zwracając uwagę na to, że on jest faktycznie aborcji przeciwny, czemu bliźniacy Sasha (Alina Grigore) i Romi (Robi Urs) zawdzięczają życie, ponieważ matka chciała tę ciążę usunąć. Niewinne spotkanie kończy się prawdziwym rodzinnym „trzęsieniem ziemi”.

„Nieprawi” to najnowszy film wielokrotnie nagradzanego rumuńskiego reżysera Adriana Sitaru, z aktorskim udziałem m.in. Adriana Titieni (m.in. „Egzamin”). Film, który polską premierę miał podczas 18 MFF T-mobile Nowe Horyzonty, z powodzeniem kontynuuje swoją drogę festiwalową, mając na koncie m.in. Nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych CICAE 66. MFF Berlin 2016; Nagrodę Główną na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Odessa 2016; tytuł Best Narrative Feature na Philadelphia Film Festiwal 2016 czy Nagrodę za Najlepszy Film na Pula Film Festival 2016.

Nieprawi
Tytuł oryginalny

Ilegitim

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Rumunia, Francja, Polska

Rok produkcji

2015

Data polskiej premiery

13.01.2017

Czas trwania

89 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

3
3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d186vyr
d186vyr
d186vyr