Trwa ładowanie...
d3c9g9s

Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz

Najnowsze informacje
3.1
(65 głosów)
Oceń:
d3c9g9s

Charles i Nanette Hansonowie (Albert Finney i Rosemary Harris) wiodą niczym nie wyróżniające się życie typowej rodziny z klasy średniej. Mieszkają na przedmieściach. Mają trójkę dorosłych już dzieci: Andy'ego (Philip Seymour Hoffman), Hanka (Ethan Hawke) i Katherine (Arija Bareikis). Od lat prowadzą niewielki jubilerski sklepik przy lokalnym centrum handlowym. Kochają się, choć nie zawsze potrafią porozumieć się ze swoimi synami, którzy mają własne problemy.

Andy to szef w korporacji, niezbyt urodziwy, ale za to diabelnie inteligentny. Hank to z kolei przystojny rozwodnik, który chyba nigdy nie dojrzał. W ich życiu obydwu coś się dawno poplątało. Andy ma długi i nie radzi sobie ze swoim uzależnieniem od narkotyków. Jego małżeństwo z Giną (Marisa Tomei) przechodzi poważny kryzys.

Hank nie potrafi z kolei podjąć żadnej wiążącej decyzji. Nie ma grosza przy duszy, a swoje smutki zatapia w kieliszku w pobliskim pubie.

Pewnego dnia w głowie Andy'ego rodzi się przebiegły plan. Wpada na pomysł jak szybko i łatwo zdobyć dużą kasę, która pozwoli mu na rozwiązanie problemów – własnych i brata. Musi tylko przekonać Hanka. Kusi go, zwodzi, pobudzając wyobraźnię i nie zdradzając szczegółów. Gdy Hank nie może się już wycofać, ujawnia szczegóły... napadu na sklepik rodziców.

Hank, choć z oporami, zgadza się na robotę. Boi się jednak samodzielnie dokonać skoku. Do pomocy wynajmuje drobnego złodziejaszka Bobby'ego (Brian F. O'Byrne). W dniu napadu, z samego rana, odbiera go z umówionego miejsca. Bobby przychodzi z bronią, której widok przyprawia Hanka o dreszcze. W ostatniej chwili chłopak tchórzy i nie chce wejść do sklepu. Zostaje w samochodzie. Nagle słyszy strzały. Przez rozbitą szybę wypada zakrwawiony Bobby. Umiera. Nanette trafia w ciężkim stanie do szpitala.

Charles, zniechęcony opieszałością policji, rozpoczyna własne śledztwo. Powoli zaczyna kojarzyć i łączyć fakty. Jednak nie wie jeszcze, że do tragedii doprowadzili jego synowie. Andy i Hank desperacko próbują znaleźć wyjście z sytuacji. Pętla jednak się zacieśnia. Mężczyźni z każdym krokiem pogrążają się jeszcze bardziej. Ale tu grzesznikami są wszyscy, tak, jak głosi słynny irlandzki toast: dla grzeszników najlepiej, by trafili do nieba pół godziny przed tym, nim diabeł dowie się, że nie żyją...

Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz
Tytuł oryginalny

Before the Devil Knows You're Dead

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

28.11.2008

Czas trwania

123 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c9g9s
d3c9g9s
d3c9g9s