Trwa ładowanie...
19-07-2006 13:34

Nowy Indiana Jones?

Nowy Indiana Jones?
d38cwhh

'Testament' Douglasa Prestona, przygodowy thriller z zawrotnym tempem akcji, właśnie trafił do ksiegarń. Prawa do ekranizacji powieści, której klimat bliski jest filmom z serii o Indianie Jonesie, zakupiła już wytwórnia Paramount. Żadne szczegóły przyszłego filmu nie są jeszcze znane.

'Pozdrowienia z krainy zmarłych' – tak zaczyna się oświadczenie Maxwella Broadbenta, znalezione na taśmie wideo po jego tajemniczym zniknięciu. Otoczony aurą skandalu poszukiwacz skarbów i rabuś grobów Broadbent pogrzebał się wraz ze swoją kolekcją dzieł sztuki w jakimś zakątku świata, niczym egipski faraon, rzucając przy tym ostatnie wyzwanie swoim trzem synom. Aby odzyskać bajeczny spadek, muszą oni odszukać starannie ukryty grobowiec.

Douglas Preston, regularnie piszący dla The New Yorkera, pracował w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej i wykładał anglistykę na Uniwersytecie Princeton. Wspólnie ze zwykle tworzącym z nim Lincolnem Childem jest autorem takich powieści jak “Gabinet osobliwości”, “Relikwiarz” oraz zekranizowany “Relikt”. Na podstawie "Jennie", jego pierwszej samodzielnie napisanej powieści, nakręcono film telewizyjny.

d38cwhh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38cwhh