Trwa ładowanie...
d42evcc
nowy świat
08-07-2016 13:37

"Nowy świat" w konkursie prestiżowego 40. festiwalu filmowego w Montrealu!

d42evcc
d42evcc

*"Nowy świat" – debiut trójki reżyserów Elżbiety Benkowskiej, Michała Wawrzeckiego i Łukasza Ostalskiego – zostanie zaprezentowany w konkursie prestiżowego Montreal World Film Festival. 40. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25 sierpnia – 5 września br. To kolejny sukces festiwalowy „Nowego świata”, który został nagrodzony na tegorocznym Netia Off Camera i wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Luxorze.*

Montreal World Film Festival to jedyny w Ameryce Płn. festiwal filmowy klasy „A,” co roku przyciągający tysiące widzów i profesjonalistów z branży. W konkursie głównym festiwalu zostanie pokazanych około 20 filmów z całego świata, m.in. Belgii, Japonii, Meksyku, Niemiec, Włoch, Francji, Norwegii, Rosji, Kanady, USA. Na festiwalu znajdą się również filmy dokumentalne, studenckie oraz filmy pokazywane już wcześniej na innych festiwalach w ramach panoramy kina światowego.

"Nowy świat" to trzy poruszające historie trójki młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w lepszym świecie… w Polsce. Żanna wraz z dzieckiem uciekła z ogarniętej chaosem Białorusi, zostawiając męża – znanego opozycjonistę. Azzam pracował dla polskiej armii w Afganistanie jako tłumacz, przez co został uznany za zdrajcę. Teraz próbuje poradzić sobie z wojenną traumą. Odrzucona przez rodzinę Wiera wyjechała z Ukrainy, by rozpocząć nowe życie, gdy niespodziewanie to stare upomniało się o swoje prawa.

"Nowy świat" wzrusza szczerością i prawdziwymi emocjami, pokazując ludzi, którzy nas na co dzień otaczają, a których nie dostrzegamy. W podróży ku lepszemu, w ucieczce przed traumami, oglądamy losy tych, dla których Polska stała się tytułowym „nowym światem”.

d42evcc

Reżyseria: Elżbieta Benkowska, Michał Wawrzecki i Łukasz Ostalski

Producent: Jan Kwieciński; Produkcja: Akson Studio

"Nowy świat" w kinach od 12 sierpnia.

d42evcc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42evcc