Trwa ładowanie...
d3b17vh

O piątej po południu

Najnowsze informacje
3.7
(120 głosów)
Oceń:
d3b17vh

Film nakręcono pod koniec 2002 roku na przedmieściach Kabulu i jest to pierwszy film zrealizowany w Afganistanie po upadku rządu Talibów. Jego bohaterką jest Noqreh, niewiele młodsza od reżyserki dziewczyna, która chodzi do nowo otwartej szkoły i próbuje realizować swoje ambicje i marzenia mimo sprzeciwów ojca, religijnego fanatyka.

Makhmalbaf w swoim filmie nie demonizuje fundamentalistów religijnych, którzy ograniczyli rolę kobiet w Afganistanie do minimum. Wręcz przeciwnie, próbuje ich zrozumieć. Pomimo zupełnie odmiennych stylów życia, ojciec i córka są wobec siebie taktowni i pełni szacunku. Noqreh wręcz ze współczuciem przygląda się ojcu, który po upadku Talibów, staje się zupełnie bezradny. Makhmalbaf pokazuje naród znajdujący się stanie zawieszenia, próbujący pozbyć się wszechobecnych wpływów Talibów, a jednocześnie niepewny swojej nowej tożsamości.

'O piątej po południu' jest opowieścią o zniszczonym bombami kraju, którego mieszkańcy próbują za wszelką cenę zacząć normalnie żyć.

O piątej po południu
Tytuł oryginalny

Panj é asr

Gatunek

dramat, obyczajowy

Rok produkcji

2003

Data światowej premiery

28.05.2004

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

d3b17vh

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b17vh
d3b17vh
d3b17vh