Trwa ładowanie...
d38ukkw

Opactwo Northanger

Najnowsze informacje
3.1
(16 głosów)
Oceń:
Share
d38ukkw

Stylowa telewizyjna ekranizacja powieści Jane Austen, do której scenariusz napisał ceniony adaptator klasycznego kanonu literackiego – Andrew Davies.

„Opactwo” to historia wdzięcznej, acz ubogiej córki pastora Catherine Morland, która na zaproszenie przyjaciół rodziny wyjeżdża do Bath – modnego uzdrowiska, gdzie na balach spotyka się creme de la creme angielskiego ziemiaństwa. Na jednym z nich dzięki zabiegom operatywnej pani Allen Catherine poznaje przystojnego i czarującego Henry’ego Tilneya, a wkrótce potem jego siostrę Eleonor i ich gburowatego starszego brata. Jednocześnie do Bath przybywają przyjaciele pani Allen, a Catherine zaprzyjaźnia się z Isabellą, której brat John również czyni wobec niej awanse.

Niedoświadczona nie zawsze potrafi zdobyć się na dyplomację, mimowolnie wplątując się w szereg intryg, których ukoronowaniem jest kilkudniowe zaproszenie do opactwa Tilneyów. Nie tylko ze względu na możność przebywania z Henrym, ale w jeszcze większym stopniu ze względu na posępne sekrety, które skrywa posiadłość i których jako miłośniczka gotyckich romansów nie może zignorować, słusznie bądź nie, Catherine postanawia skorzystać z gościnności bogaczy

Opactwo Northanger
Tytuł oryginalny

Northanger Abbey

Gatunek

dramat, romans

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2007

Czas trwania

120 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
d38ukkw

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38ukkw
d38ukkw
d38ukkw
d38ukkw