Trwa ładowanie...
d8mvj4r

Opactwo Northanger

Najnowsze informacje
3.1
(16 głosów)
Oceń:
d8mvj4r

Stylowa telewizyjna ekranizacja powieści Jane Austen, do której scenariusz napisał ceniony adaptator klasycznego kanonu literackiego – Andrew Davies.

„Opactwo” to historia wdzięcznej, acz ubogiej córki pastora Catherine Morland, która na zaproszenie przyjaciół rodziny wyjeżdża do Bath – modnego uzdrowiska, gdzie na balach spotyka się creme de la creme angielskiego ziemiaństwa. Na jednym z nich dzięki zabiegom operatywnej pani Allen Catherine poznaje przystojnego i czarującego Henry’ego Tilneya, a wkrótce potem jego siostrę Eleonor i ich gburowatego starszego brata. Jednocześnie do Bath przybywają przyjaciele pani Allen, a Catherine zaprzyjaźnia się z Isabellą, której brat John również czyni wobec niej awanse.

Niedoświadczona nie zawsze potrafi zdobyć się na dyplomację, mimowolnie wplątując się w szereg intryg, których ukoronowaniem jest kilkudniowe zaproszenie do opactwa Tilneyów. Nie tylko ze względu na możność przebywania z Henrym, ale w jeszcze większym stopniu ze względu na posępne sekrety, które skrywa posiadłość i których jako miłośniczka gotyckich romansów nie może zignorować, słusznie bądź nie, Catherine postanawia skorzystać z gościnności bogaczy

Opactwo Northanger
Tytuł oryginalny

Northanger Abbey

Gatunek

dramat, romans

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2007

Czas trwania

120 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8mvj4r
d8mvj4r
d8mvj4r