Trwa ładowanie...
d3p5lpq

Oscary 2019: Ile trzeba wydać, by pojawić się na gali?

Uczestnictwo w oscarowej gali to niewątpliwa nobilitacja. Jednak, o ile nie jest się oficjalnie zaproszonym, to dość kosztowna przyjemność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oscarowy czerwony dywan to swoisty modowy wybieg
Oscarowy czerwony dywan to swoisty modowy wybieg (Getty Images)
d3p5lpq

Oscarowa noc co roku elektryzuje gwiazdy, celebrytów, dziennikarzy i miłośników kina. Wyjątkowy wieczór w Hollywood kusi blichtrem, przepychem i obecnością całego show-biznesowego gwiazdozbioru. Jednak marzenie o znalezieniu się w gronie szczęśliwców, biorących udział w tej wyjątkowej uroczystości, jest kosztowne.

Pierwszym wydatkiem jest zaproszenie. Oczywiście nie trafiają one do publicznej sprzedaży. Dysponują nimi studia filmowe. Jednak przy odpowiednich znajomościach, można zdobyć miejsce w słynnym Dolby Theatre. Ceny oscylują od 150 do 750 dolarów, rzecz jasna w zależności od lokalizacji danego miejsca.

Ekskluzywne zaproszenia nie są jednak najdroższym ze wszystkich z całej listy wydatków. Naturalnie na tego typu uroczystość trzeba się odpowiednio ubrać. Na strój, jak wyliczał magazyne "People", trzeba przeznaczyć co najmniej 500 dolarów, należy się jednak skłaniać ku 2-3 tysiącom dolarów. Nietrudno się też domyślić, że to dopiero pułap, od którego zaczyna się poszukiwanie naprawdę wyjątkowej stylizacji. Zwłaszcza, jeśli dobierze się do tego modne dodatki i biżuterię.

d3p5lpq

Zobacz także: Gwiazdy oceniają szansę "Zimnej wojny" na Oscara

Najbardziej klasycznym dress codem na Oscarach zazwyczaj był “white tie”: czarny smoking, biała, najczęściej plisowana koszula z mankietami na spinki i odpinanymi guzikami, mucha i buty. W ostatnich latach jednak rezygnuje się z tego formalnego stylu na rzecz “black tie”, czyli czarnego garnituru i białej koszuli z muchą.

Panie w kwestii stylizacji mają zdecydowanie większe pole do popisu, ale zarazem dużo większe wyzwanie. Nie od dziś wiadomo, że gala rozdania Oscarów to prawdziwa rewia mody.

d3p5lpq

Czerwony dywan przed Dolby Theatre, jak pisał Łukasz Knap, jest w gruncie rzeczy reklamą domów modowych, które wprost prześcigają się, żeby gwiazdy zakładały ich suknie. W efekcie marketingowa machina sprawia, że pierwszym pytaniem, które dziennikarze zadają aktorkom brzmi: “co masz na sobie?”. Transakcja wiązana satysfakcjonuje jednak obie strony: gwiazdy nie muszą się martwić wydatkami na kreację, a marki mają zapewnioną odpowiednią promocję.

Ekstrawaganckie stylizacje to jednak nie wszystko. Wieczorowy wizerunek trzeba dopełnić. Kolejne więc 150 dolarów to fryzura, a makijaż to wydatek rzędu między 600 a 700 dolarów. Ponadto, przyjęło się, że pod słynną salę w Hollywood należy podjechać limuzyną, co podnosi koszt imprezy od 100 do 400 dolarów za godzinę.

Po podsumowaniu, jak podkreśla "Entertainment Weekly", wychodzi co najmniej około 10 tysięcy dolarów. Cena nocy spędzonej wśród gwiazd potrafi sprowadzić na ziemię.

Tegoroczna, 91. gala rozdania Oscarów wzbuzdza niemałe emocje. Nie tylko ze względu na znakomitych nominowanych. Po rezygnacji Kevina Harta, po raz pierwszy od 30 lat nie będzie miała zwyczajowego gospodarza. Ponadto, duży sprzeciw wywołało ogłoszenie o zmianie formatu gali wręczenia Oscarów. W tym roku stacja ABC w transmisji na żywo miała nie pokazać wręczenia czterech nagród, ze wzgledu na bloki reklamowe. Akademia Filmowa pod naporem krytyki środowiska wycofała się z kontrowersyjnej decyzji.

d3p5lpq

Ceremonia odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek (24-25.02) czasu polskiego. Polskie kino reprezentuje "Zimna wojna", która została nominowana w trzech kategoriach: film nieanglojęzyczny, reżyseria i zdjęcia.

d3p5lpq

Podziel się opinią

Share

d3p5lpq

d3p5lpq