Trwa ładowanie...
d1h4g8w

Oscary 2020. Wyśmiano efekty specjalne w "Kotach". Twórcy odpowiedzieli ciętą ripostą

Choć tegoroczna oscarowa gala należała do jednej z najsztywniejszych w historii, jeden żart rozbawił niemal wszystkich. Chodziło w nim o efekty specjalne w filmie "Koty", który został zmiażdżony przez krytykę. Ich twórcy odnieśli się do tego wątku i nie przebierali w słowach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rebel Wilson i James Corden w trakcie Oscarów 2020.
Rebel Wilson i James Corden w trakcie Oscarów 2020. (Getty Images)
d1h4g8w

Pojawienie się na scenie Jamesa Cordena i Rebel Wilson na scenie Dolby Theatre wywołało u zebranych, jak i widzów transmisji lawinę śmiechu. Para aktorów wystąpiła w przebraniach kotów. Nie ma w tym nic dziwnego, zważając na to, że ostatnio zagrali w filmie "Koty". Wyczekiwana filmowa adaptacja kultowego musicalu okazała się wielkim rozczarowaniem.

"Koty" zamiast powalczyć o Oscary, zostały nominowane do Złotych Malin, czyli antynagród filmowych. W recenzjach szczególnie krytykowano nienaturalne efekty specjalne filmu, które zaburzały proporcje postaci. Co ciekawe, po pierwszych pokazach dla prasy postanowiono "naprawić" efekty tuż przed premierą kinową. Efekt nie okazał się zadowalający i produkcja poniosła sromotną, finansową porażkę.

Zobacz: Oscary 2020: Jan Komasa o zabawnym zdjęciu. "Staraliśmy się dobrze bawić"

W trakcie wręczania Oscara za -nomen omen- efekty specjalne aktorzy rzucili uwagą: "jako członkowie obsady 'Kotów' najlepiej wiemy, jakie znaczenie mają efekty specjalne". Na odpowiedź ich twórców nie trzeba było długo czekać.

d1h4g8w

Stowarzyszenie Visual Effects Society zrzeszające osoby pracujące przy CGI wydało w tej sprawie oświadczenie.

"Wczoraj, przy okazji prezentowania nagrody za efekty specjalne, producenci postanowili sobie z nich zażartować i zasugerować, że to one są odpowiedzialne za kiepskie wyniki filmu "Koty". Efekty specjalne nie wynagrodzą źle opowiedzianej historii. The Visual Effects Society skupia się na honorowaniu efektów specjalnych jako formy sztuki i zapewnianiu, że wszyscy pracujący przy nich mężczyźni i kobiety są należycie docenieni" - napisano.

Dodano, że członkowie stowarzyszenia czują się rozczarowani postawą Akademii, która dopuściła do pojawienia się takiego żartu w trakcie oscarowej gali.

d1h4g8w

Podziel się opinią

Share

d1h4g8w

d1h4g8w