Trwa ładowanie...
dfbz6kf

Ostatni brzeg

Najnowsze informacje
4.6
(106 głosów)
Oceń:
dfbz6kf

*Premiera filmu na kanale Hallmark * cz. I - 14 marca 2001, godz. 20:00 cz. II - 15 marca 2001, godz. 20:00

W 2006 roku w wyniku blokady Tajwanu przez Chiny, dochodzi do wymiany pocisków nuklearnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a agresorem. Rozmiary zniszczeń są katastrofalne. Ocalały jedynie resztki cywilizacji na kontynencie australijskim.

Załoga amerykańskiej łodzi podwodnej wraz z dowódcą Dwightem Towersem, przetrwała wojnę i przeszła pod dowództwo rządu australijskiego. Jej pierwszym zadaniem jest przywiezienie naukowca Juliana Osborne`a, który ukrył się na wyspie w oczekiwaniu na Apokalipsę.

Australijski admirał wysyła łódź podwodną z Osbornem i australijskim oficerem łącznościowym na pokładzie. Mają dokonać pomiaru poziomu radioaktywności na Północno-Zachodnim Pacyfiku, a także ustalić źródło tajemniczych wiadomości komputerowych wysyłanych z Anchorage na Alasce.

Przed wejściem na pokład Towers spotyka pełną życia kobietę - Moirę Davidson, która była kiedyś narzeczoną Juliana Osborna. Towers jest zrozpaczony po śmierci swojej żony i dzieci, jednak z wolna zaczyna interesować się Moirą.

Załoga wypływa pełna nadziei – niestety powraca z fatalnymi wiadomościami. Transmisja wiadomości z Alaski prowadzi do ponurego odkrycia.

Do Melbourne z wolna zbliża się opad radioaktywny. Zaczynają się zamieszki i zupełna anarchia. Towers oraz marynarka wojenna stają twarzą w twarz z gniewem i odrzuceniem.

W krytycznych momentach, największe wady i największe zalety ludzi takie jak: miłość, odwaga, lojalność i współczucie – ukazują się na przemian w najbardziej tragiczny i bohaterski sposób.

Ostatni brzeg
Tytuł oryginalny

On the Beach

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2000

Czas trwania

195 min.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfbz6kf
dfbz6kf
dfbz6kf