Trwa ładowanie...
d1jbwr0
d1jbwr0

Ostatni brzeg

Najnowsze informacje
4.6
(106 głosów)
Oceń:
d1jbwr0
Share
Zdjęcie

*Premiera filmu na kanale Hallmark * cz. I - 14 marca 2001, godz. 20:00 cz. II - 15 marca 2001, godz. 20:00

W 2006 roku w wyniku blokady Tajwanu przez Chiny, dochodzi do wymiany pocisków nuklearnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a agresorem. Rozmiary zniszczeń są katastrofalne. Ocalały jedynie resztki cywilizacji na kontynencie australijskim.

Załoga amerykańskiej łodzi podwodnej wraz z dowódcą Dwightem Towersem, przetrwała wojnę i przeszła pod dowództwo rządu australijskiego. Jej pierwszym zadaniem jest przywiezienie naukowca Juliana Osborne`a, który ukrył się na wyspie w oczekiwaniu na Apokalipsę.

Australijski admirał wysyła łódź podwodną z Osbornem i australijskim oficerem łącznościowym na pokładzie. Mają dokonać pomiaru poziomu radioaktywności na Północno-Zachodnim Pacyfiku, a także ustalić źródło tajemniczych wiadomości komputerowych wysyłanych z Anchorage na Alasce.

Przed wejściem na pokład Towers spotyka pełną życia kobietę - Moirę Davidson, która była kiedyś narzeczoną Juliana Osborna. Towers jest zrozpaczony po śmierci swojej żony i dzieci, jednak z wolna zaczyna interesować się Moirą.

Załoga wypływa pełna nadziei – niestety powraca z fatalnymi wiadomościami. Transmisja wiadomości z Alaski prowadzi do ponurego odkrycia.

Do Melbourne z wolna zbliża się opad radioaktywny. Zaczynają się zamieszki i zupełna anarchia. Towers oraz marynarka wojenna stają twarzą w twarz z gniewem i odrzuceniem.

W krytycznych momentach, największe wady i największe zalety ludzi takie jak: miłość, odwaga, lojalność i współczucie – ukazują się na przemian w najbardziej tragiczny i bohaterski sposób.

Ostatni brzeg
Tytuł oryginalny

On the Beach

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2000

Czas trwania

195 min.

d1jbwr0

Podziel się opinią

Share
d1jbwr0
d1jbwr0
d1jbwr0
d1jbwr0