Trwa ładowanie...
16-11-2009 14:01

"Papierowy żołnierz" wygrał Sputnika

Share
"Papierowy żołnierz" wygrał SputnikaŹródło: mat. dystrybutora
d1e39md

„Papierowego żołnierza" Aleksieja Germana jr., który zdobył Grand Prix 3. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik na Polską", od piątku można będzie oglądać w naszych kinach.

Nagrody przyznało jury w składzie: Jacek Hugo-Bader (reporter „Gazety Wyborczej"), Małgorzata Sadowska („Przekrój") i Janusz Wróblewski („Polityka").

Zwycięski film to opowieść o lekarzu, który na kosmodromie Bajkonur czuwa nad zdrowiem kosmonautów szykujących się do pierwszego lotu w kosmos. Żonaty lekarz przeżywa romans. Jeden z młodych kosmonautów ginie w czasie prób. Życie lekarza zaczyna się walić w gruzy.

d1e39md

„Sala nr 6" Karena Szachnazarowa (druga nagroda) to ekranizacja opowiadania Antoniego Czechowa - historia ordynatora szpitala psychiatrycznego, który zostaje jego pacjentem.

Szachnazarow to jeden z najbardziej znanych rosyjskich reżyserów, twórca min. „Gońca", „Miasta Zero", „Jeźdźca o imieniu śmierć". W czasie festiwalu można było obejrzeć retrospektywę jego twórczości. Reżyser spotkał się też z widzami.

Zdobywca trzeciej nagrody, „Bączek" debiutanta Wasilija Sigariewa, to historia toksycznej relacji matki i córki. Film zdobył Grand Prix na rosyjskim festiwalu filmowym "Kinotawr" w Soczi.

Więcej o festiwalu na stronie: www.sputnikfestiwal.pl

d1e39md
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e39md
d1e39md