Trwa ładowanie...
d3c8sbd

Papież Franciszek i jego przesłanie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3c8sbd
Jednym z najlepszych niefabularyzowanych filmów religijnych 2018 roku jest dokument "Papież Franciszek i jego przesłanie".
2
Share
"Papież Franciszek i jego przesłanie" to dokument o Ojcu Świętym Youtube.com - stopklatki

Papież Franciszek i jego przesłanie – tematyka dokumentu

Film dokumentalny "Papież Franciszek i jego przesłanie" przedstawia życiorys Ojca Świętego, Franciszka. Gdy w 13 marca 2013 roku ponad zabudowaniami Watykanu uniósł się biały dym, świat chrześcijański dowiedział się, że oto na tron piotrowy wstępuje nowy papież. Został nim argentyński kardynał, skromny jezuita, Jorge Mario Bergoglio. Dla wielu wybór ten nie był zaskoczeniem. Nowy papież przyjął imię Franciszek, dając tym samym do zrozumienia, że najważniejszymi hasłami jego pontyfikatu będzie braterstwo i pomoc ubogim. Do modlitwy o te wartości zachęcał już podczas inauguracyjnego przemówienia.

Dokument "Papież Franciszek i jego przesłanie" zawiera wypowiedzi samego Ojca Świętego, jego najbliższych współpracowników, a także osób znanych z mediów i polityki. Kamera pokazuje także ujęcia z zabudowań watykańskich, których korytarzami chadza codziennie papież Franciszek.

Papież Franciszek i jego przesłanie – ciekawostki

  • Pomysłodawcą i reżyserem filmu dokumentalnego "Papież Franciszek i jego przesłanie" jest wielokrotnie nagradzany artysta Wim Wenders. W jego dorobku znaleźć można takie tytuły jak "Buena Vista Social Club" czy "Lisbon Story".
  • Zdjęcia do dokumentu "Papież Franciszek i jego przesłanie" powstały w Watykanie i w Rzymie.
  • Film "Papież Franciszek i jego przesłanie" został doceniony w świecie filmowym. Otrzymał między innymi nominację do nagrody Golden Eye Festiwalu w Cannes 2018 dla reżysera Wima Wendersa, a także do nagrody Golden Trailer w Golden Trailer Awards 2018. Dokument został ponadto zwycięzcą podczas Traverse City Film Festival w kategorii Grand Prize for Best Film. Nagrodę odebrał twórca Wim Wenders.
  • Papież Franciszek wystąpił dotychczas także w innych filmach, między innymi "Tam, gdzie mieszka Bóg". W jego postać wcielił się Jonathan Pryce w dramacie "The Pope" (2018).

Zobacz także inne najlepsze filmy religijne 2018 roku.

d3c8sbd
Papież Franciszek i jego przesłanie
Tytuł oryginalny

Pope Francis: A Man of His Word

Gatunek

dokument

Kraj produkcji

Szwajcaria, Watykan, Włochy, Niemcy Francja

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

13.05.2018

Czas trwania

96 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada
Obsada

Podziel się opinią

2
Share
d3c8sbd
d3c8sbd
d3c8sbd
d3c8sbd