Trwa ładowanie...
d3q7b3s

"Parasite": Donald Trump skrytykował film. Co nie odpowiadało prezydentowi USA?

Donald Trump najwidoczniej nie lubi dobrego kina. Prezydent USA skrytykował "Parasite" podczas wiecu wyborczego w Colorado Springs.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Parasite": Donald Trump skrytykował film. Co nie odpowiadało prezydentowi USA?
"Parasite": Donald Trump skrytykował film. Co nie odpowiadało prezydentowi USA? (Getty Images)
d3q7b3s

Twórcy "Parasite" mają powód do dumy. Na początku bieżącego roku południowokoreański film odniósł wielkie zwycięstwo, został pierwszą produkcją nieanglojęzyczną, która otrzymała nagrodę w kategorii głównej. Łącznie zdobył aż cztery Oscary za: najlepszy film, najlepszy reżyser (Joon-ho Nong), najlepszy scenariusz oryginalny (Jin Won Han, Joon-ho Bong) i najlepszy film międzynarodowy (Joon-ho Bong).

Zagłosuj na najlepszy polski film!

Są jednak osoby, które nie podzielają entuzjazmu krytyków filmowych, a należy do nich z pewnością Donald Trump. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych szczególnie nie podobało się, że "Parasite" jest filmem z Korei Południowej.

d3q7b3s

- O co do diabła w tym wszystkim chodzi ? Mamy dosyć problemów z Koreą Południową w handlu. Jakby tego było mało, dali mu (filmowi) tytuł najlepszego filmu roku. Czy to było słuszne ? Nie wiem - powiedział prezydent.

ZOBACZ TAKŻE: Oscary 2020. Mateusz Pacewicz zdradza, co o "Bożym Ciele" powiedział mu laureat Oscara

Przy okazji podzielił się swoim gustem filmowym.

- Czy nie możemy mieć jeszcze czegoś w rodzaju "Przeminęło z wiatrem"? Czy "Bulwaru Zachodzącego Słońca" ?Tak wiele jest wspaniałych filmów" - dodał.

Zobacz także: Piotr Fronczewski będzie miał operację. Aktora czeka rehabilitacja

d3q7b3s

Podziel się opinią

Share
d3q7b3s
d3q7b3s