Trwa ładowanie...
dy2quyu
''Paterson'': Łukasz Knap i Małgorzata Jakubczak o nowym filmie Jima Jarmuscha [WIDEO]
Aktualności

''Paterson'': Łukasz Knap i Małgorzata Jakubczak o nowym filmie Jima Jarmuscha [WIDEO]

- W "Patersonie" wszystkie wcześniejsze tematy Jarmuscha skupiły się w idealnej formie – mówił Łukasz Knap o filmie, który wszedł do polskich kin 30 grudnia. Jego zdaniem siłą tego obrazu jest „cudowny minimalizm”, który wyróżnia ''Patersona'' na tle współczesnego kina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dy2quyu

Współczesne kino przyzwyczaiło nas do tego, że musi się dużo dziać. Wybuchy, częste zwroty akcji, ciekawi bohaterowie – wylicza Knap. Tymczasem głównym bohaterem „Patersona” jest kierowca autobusu i poeta, który wiedzie nudne, zwyczajne życie. Okazuje się jednak, że wszystkie „drobne gesty i codzienne rytuały są cudownie poetyckie.”

- To jest film, przy którym po 5-10 minutach uspokaja się oddech, stajemy się spokojni i uśmiechamy się, bo „Paterson” jest naprawdę bardzo zabawny – dodaje Knap.

dy2quyu

O filmie:

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

„Paterson” w kinach od 30 grudnia.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
dy2quyu

Podziel się opinią

Share
dy2quyu
dy2quyu