Trwa ładowanie...
dvpua5e

Patrick Tam

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Hong Kong

Filmografia:
Dyskografia:

Relentless Justice (TV Series) (wykonawca: "Branch Road")

dvpua5e
spcnet.tv
Źródło: spcnet.tv

Patrick Tam – życiorys

Patrick Tam to aktor i piosenkarz pochodzący z Hong Kongu, urodzony 19 marca 1969 roku. Już w bardzo młodym wieku zainteresował się występami na scenie. Kiedy miał 16 lat dołączył do grupy akrobatycznej i nauczył się wykonywać salta. Z czasem jednak zaczął skłaniać się ku muzyce.
Przez pewien czas spotykał się z koleżanką z pracy z TVB, aktorką Astrid Chan, zanim rozdzieliły ich różnice osobowościowe. W 2003 roku poślubił Fionę Chan. Uroczystość odbyła się w Wigilię, kiedy to Fiona ma również urodziny. 18 grudnia 2006 roku urodził im się syn Daniel, natomiast 21 lutego 2011 roku przyszła na świat córka Tamia.

Patrick Tam – kariera

Pierwszym krokiem w jego karierze było zwycięstwo w TVB’s 7th New Talent Singing Competition (Sammi Cheng zajął drugie miejsce) w 1988 roku, oraz zaakceptowanie przez Anitę Mui jako jej drugiego oficjalnego ucznia. Początkowo Patrick Tam był dobrze przyjęty przez odbiorców. Jednak jego późniejsze eksperymenty z niekomercyjną muzyką, typu jazz, były dla widzów zbyt radykalne. W 1992 roku jego muzyka spadła w notowaniach i Warner Music postanowili nie odnawiać z nim kontraktu. Po nieudanej próbie w przemyśle muzycznym Patrick Tam postanowił zrezygnować z kariery w showbiznesie. Jednak został zachęcony przez reprezentanta TVB, zatem rozpoczął przygodę w aktorskim świecie. Wziął udział w kilku serialach telewizyjnych, zanim dał się poznać występem w Beast Cops (1998). Jego rola została doceniona i nagrodzona. Patrick Tam występował w ponad dwudziestu filmach, między innymi w Purple Storm (Krwawy deszcz - 1999), The Legend of Zu (Wojownicy Krainy Zu - 2001) i Comeuppance (2000). Kolejną wybitną okazała się rola w filmie Born Wild (2001), która również zdobyła nagrodę. Podsumowując, Patrick Tam zarobił znaczna sumę pieniędzy dzięki występom na małym ekranie. Ostatnio pojawił się u boku Ruby Lin w telewizyjnej adaptacji Eighteen Springs i powrócił do TVB w głównej roli w nowych seriach.

Patrick Tam – nagrody

W 1999 roku Patrick Tam zdobył nagrodę Hong Kong Film Award (Hongkońska Nagroda Filmowa) w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy za rolę Push Pin w filmie Beast Cops.
Kolejnym sukcesem w karierze Patricka Tama było otrzymanie nagrody Taipei Golden Horse Film Festival jako Najlepszy Aktor Drugoplanowy za rolę Man in Born Wild w 2001 roku.
Patrick Tam był także wielokrotnie nominowany do nagrody TVB Anniversary Awards w kategorii Najlepszy Aktor i Ulubieni Współprowadzący.

dvpua5e

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvpua5e
dvpua5e
dvpua5e