Trwa ładowanie...
d3zf2t7

Patti Cake$

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3zf2t7
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Patti Cake$" to niekwestionowany hit tegorocznej edycji festiwalu Sundance oraz Cannes, debiut Geremy'ego Jaspera, zaczyna się mocnych hip-hopowych beatów i do końca wzrusza wspaniałą rolą Danielle Macdonald.

Patricia Dombrowski – tytułowa Patti Cake$ - snuje marzenia o wielkiej karierze w świecie hip-hopu, wypłakując się przy tym swojemu najlepszemu przyjacielowi Jheriemu: "Mam 23 lata, i gówno zrobiłam w tym życiu”. Pracuje w Tawernie Lou i stara się uniezależnić od jej kochającej, ale nieodpowiedzialnej matki, Barb (znakomita Bridget Everett, „ Mamuśki mają wychodne”), która żyje przeszłością i swoimi kompleksami dotyczącymi wyglądu.

Jedyne co wychodzi Patricii świetnie to rapowanie. Dziewczyna zgłasza się do konkursu muzycznego. Spotyka tam intrygującego outsidera, niezwykle utalentowanego muzyka. Patti tworzy zespół składający się ze starych i nowych przyjaciół (oraz z babci posiadającej bardzo oryginalny głos). Jasper (który również napisał utwory do tego filmu) udowadnia tym obrazem, że hip-hop można osadzić w wielokulturowej, wielonarodowościowej grupie. Widzowie na pewno na długo zapamiętają ten poruszający i niezmiernie zabawny film.

Patti Cake$
Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2017

Data polskiej premiery

20.10.2017

Obsada

Wass Stevens - (map[])

Cathy Moriarty - (map[])

Bridget Everett

Danielle Macdonald

Mamoudou Athie

McCaul Lombardi

Patrick Brana

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zf2t7
d3zf2t7
d3zf2t7