Trwa ładowanie...
Paweł Domagała i Jakub Gierszał prowadzą ze sobą wywiad. To lepsze niż polskie kabarety
Aktualności

Paweł Domagała i Jakub Gierszał prowadzą ze sobą wywiad. To lepsze niż polskie kabarety

Aktor, który przekonuje, że brodę da się zapuścić siłą umysłu?! To nie absurd. To dzieje się naprawdę! „PolandJa” to film, którego atutem jest dystans i poczucie humoru rodem z czeskiego filmu. Nastrój i klimat filmu po obejrzeniu pozostają nie tylko w widzach, ale także w aktorach. W najnowszym klipie promującym „PolandJę” Paweł Domagała i Jakub Gierszał prowadzą ze sobą wywiad, udowadniając tym samym, że potrafią bawić widzów równie sprawnie, co najlepsze polskie kabarety.
Share
d1wjjhz

Film „PolandJa” podczas weekendu otwarcia obejrzało ponad 80 000 widzów. Tym samym pobił nowy film Martina Scorsese i jednego z tegorocznych faworytów w wyścigu po Oscara – „Moonlight”. „PolandJa” to film, który wzbudził gorące dyskusje wśród internautów. Część widzów zachwala jego atuty w postaci refleksyjnego spojrzenia na nas samych i inteligentnego poczucia humoru. Zawiedzeni są jednak ci, którzy spodziewali się gagowego kina i prostych zwrotów akcji.

Wprost (Krzysztof Kwiatkowski) zauważa: „bilans śmiechu i wzruszeń się zgadza, a między sztafetą sytuacyjnego humoru krzywe zwierciadło odbija kawałek współczesności: korporealiów, podziałów klasowych, codziennych sporów czy naszej ksenofobii”.

d1wjjhz

- Pod pretekstem komedii twórcy 'PolandJa' dali nam mądry film. O naszych fobiach, nienawiściach, strachu, ale i o marzeniach i miłości, które się spełniają, o ile mamy odwagę zaryzykować, albo zwyczajnie na powrót być sobą. Film ważny także dlatego, że niezmiernie aktualny – piszą na blogu Zupełnieinnaopowiesc.com Przemysław Poznański oraz Przemysław Jakub Hinc.

„PolandJa” to opowieść nie dla wszystkich, bo wymaga od widza dystansu i chęci refleksji, nie serwuje fabuły „na tacy”.

- Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? Śmiech. I pewien dystans do samego siebie – mówi reżyser filmu Cyprian T. Olencki. - Jestem przekonany, że to najlepsza metoda na nasze codzienne zmagania. Bohaterów filmu poznajemy w godzinie próby – w sytuacjach dla nich trudnych, które jednak nam, obserwatorom z zewnątrz, wydają się po prostu zabawne.

d1wjjhz

W komedii obyczajowej „PolandJa” zobaczymy doskonałą obsadę m.in.: Izę Kunę, Michała Żurawskiego, Romę Gąsiorowską, Jerzego Radziwiłowicza, Borysa Szyca, Grzegorza Małeckiego, Ewę Błaszczyk, Jakuba Gierszała, Pawła Domagałę, Janusza Chabiora, Szymona Bobrowskiego, Marka Bukowskiego, Katarzynę Zawadzką i Jacka Belera.

„PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco, a emocje w filmie podbija dodatkowo genialna muzyka Andrzeja Smolika.

„PolandJa” - już w kinach!

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1wjjhz

Podziel się opinią

Share
d1wjjhz
d1wjjhz