Trwa ładowanie...
d3hfv0a

Piękność w opałach

Najnowsze informacje
3.3
(70 głosów)
Oceń:
d3hfv0a

Jan Hřebejk, twórca nominowanego do Oscara Musimy sobie pomagać powraca z ciepłą opowieścią o ludziach, którzy chcą żyć po nowemu, mimo że zachowali mentalność z realnego socjalizmu.

Jarda, sympatyczny mechanik i ojciec rodziny, zarabia na utrzymanie „uzdatniając” kradzione auta. Wspólnik zleca mu dokonanie metamorfozy luksusowego volvo z satelitarnym zabezpieczeniem i wtedy bohater popada w tarapaty.

Jarda trafia za kratki, a jego piękną żoną pragnie zaopiekować się… właściciel feralnego samochodu, bogaty Czech od lat mieszkający we Włoszech. W słonecznej Toskanii Marcela będzie musiała dokonać trudnego wyboru pomiędzy przystojnym mężem i hojnym, choć nieco podtatusiałym milionerem, który przychyla nieba zarówno jej, jak i jej dzieciom.

Hřebejk, spadkobierca tradycji Szwejka i Formana, przygląda się perypetiom swoich bohaterów z czułością i ironią zarazem. Stawia na humor, ciepło, wnikliwą obserwację postkomunistycznej rzeczywistości i przychylne spojrzenie na całą galerię ekscentrycznych i nieodmiennie zabawnych postaci.

Piękność w opałach
Tytuł oryginalny

Kraska v nesnazich

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Czechy

Rok produkcji

2006

Data światowej premiery

19.10.2007

Czas trwania

110 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hfv0a
d3hfv0a
d3hfv0a